Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Chlewnie>

Tragedia w Wychowańcu: kilka tysięcy zwierząt spłonęło w chlewni

Obrazek

Dziś rano o 5:25 do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach WIelkopolskich wpłynęło zgłoszenie o płonącym budynku nowo wybudowanej chlewni w pobliskim Wychowańcu.

Bartłomiej Czekała5 maja 2018, 14:41
Na miejsce natychmiast zostały wysłane zastępy straży pożarnej z Obornik i pobliskich OSP, a gdy okazało się, że ogień trawi już 80% budynków inwentarskich na pomoc wezwano jeszcze kolejne zastępy strażackie z powiatów: szamotulskiego, wągrowieckiego i poznańskiego.

Łącznie z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej, które miały problemy z poborem wody, ponieważ część okolicznych hydrantów była nieczynna. Niestety, nie udało się uratować ani budynku, ani znajdujących się w nim zwierząt – wszystkie spłonęły żywcem. Ich liczbę szacuje się od 2,5 do 4,5 tys.

Strażakom udało się jedynie schłodzić i uratować sąsiednie budynki gospodarcze, by ogień się nie przedostał na nie.

Chlewnia w Wychowańcu była nową budowlą. O jej otwarciu pisaliśmy na naszych łamach w ubiegłym roku. Był to jeden z najnowocześniejszych budynków inwentarskich w Polsce.

oprac. bcz na podstawie eoborniki.pl
Fot. eoborniki.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)