StoryEditor

Jaki traktor jest najpopularniejszy?

Gdyby w kilku afrykańskich krajach zapytać, jakie nowe ciągniki będą tam wkrótce coraz popularniejsze, nie zdziwimy się, gdy padnie odpowiedź Ursus.
26.03.2017., 10:03h

Wystarczy spojrzeć na doniesienia z Ursusa, aby przekonać się, że spółka ostro ruszyła na podbój nie tylko afrykańskich rynków, ale też na Bliski Wschód. Wystarczy wymienić tylko kontrakty zawarte marcu br.:

# 23 marca 2017 r. – Ursus podpisał umowę na dostawę do Zambii niemal 2700 ciągników i ponad 2500 maszyn rolniczych wraz z oprzyrządowaniem i częściami zamiennymi. Kontrakt zakłada również uruchomienie montowni oraz stworzenie 10 centrów serwisowych na terenie Zambii. Łączna wartość umowy wynosi 100 mln USD.

# 17 marca 2017 r. – Ursus podpisał porozumienie o współpracy z Karmag Industrie w Algierii. Umowa dotyczy ustanowienia spółki joint, która będzie się zajmować montażem, sprzedażą, dystrybucją i serwisem ciągników i maszyn rolniczych w Algierii i innych rynkach afrykańskich.

# 17 marca 2017 r. – Ursus podpisał porozumienie o współpracy handlowo-przemysłowej ze spółką Dobre Holding z Republiki Namibii. Umowa zakłada podjęcie długoterminowej współpracy w zakresie produkcji i montażu ciągników, maszyn rolniczych i ich oprzyrządowania, a także autobusów i pojazdów specjalnych.

# 21 lutego 2017 r. – Ursus podpisał porozumienie o współpracy przemysłowo-handlowej z Iran Tractor Manufacturing Co. Umowa dotyczy wzajemnego wykorzystania komponentów i silników w produkcji ciągników o małych i średnich mocach. Firmy zobowiązały się również do współpracy w zakresie wprowadzenia na rynek irański maszyn rolniczych i autobusów miejskich oferowanych przez Ursusa.

Główne afrykańskie rynki, na których już działa polska spółka to Etiopia i Tanzania. Można się cieszyć, że krajowe produkty trafią na kolejne rynki i pomogą rozwijać mechanizację rolnictwa na mniej zasobnych obszarach globu.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 23:51