StoryEditor

Kubota Demo Tour 2023

Kubota zorganizowała pokazy Demo Tour w pięciu różnych lokalizacjach, gdzie odwiedzający mogli zobaczyć w akcji i przetestować najnowsze maszyny i ciągniki Kuboty.
11.10.2023., 18:10h

Po przerwie wywołanej pandemią Kubota ponownie ruszyła ze swoimi maszynami w Polskę, gdzie w różnych częściach kraju zaprezentowała swoje nowe produkty. Pierwsze spotkanie w ramach Kubota Demo Tour 2023 odbyło się w Chmielnie na Kaszubach. Następnie Kubota zawitała do Jeziorek koło Leszna. Pomarańczowe maszyny i ciągniki można było również obejrzeć w Grójcu i Wasilkowie na Podlasiu. Pokazy zakończyły się 19 września w Chorzowie.

Pokazy maszyn i testy indywidualne pod okiem specjalistów


W czasie wydarzeń organizowanych przez markę Kubota i jej dilerów odbyły się pokazy maszyn i testy indywidualne pod okiem specjalistów. Na każdym spotkaniu w ramach Kubota Demo Tour 2023 goście mogli zobaczyć z bliska nowe kosiarki Kubota FC3-261 i FC4-501,  a także zmodernizowane kosiarki serii Z, czyli model Kubota Z2-481. Ponadto producent zaprezentował możliwości kosiarek modelu GR 2120 oraz F-251.

Wśród ciągników kompaktowych pojawił się dobrze znany ciągnik Kubota LX-401, wielozadaniowy ciągnik Kubota EK1-261 wraz z kosiarką bijakową, a także ciągnik Kubota B2-261 z kosiarką na wysięgniku. Ponadto na spotkaniu w Chmielnie, Jeziorkach oraz Grójcu odbyła się prezentacja najnowszego zestawu roboczego do sadownictwa, czyli ciągnika Kubota M5 Narrow z opryskiwaczem Kubota XTA.

- Kubota Demo tour 2023 było przede wszystkim okazją do bezpośrednich spotkań z użytkownikami z całej Polski i rozmów na temat ciągników oraz maszyn z ekspertami marki Kubota, a także sposobów ich finansowania i opieki, również pogwarancyjnej - mówił Andrzej Sosiński, Kierownik Marketingu Kuboty w Polsce.Kosiarka kontra zarośnięty staw

W Wasilkowie na Podlasiu goście mieli możliwość zobaczenia m.in. jak kosiarka Kubota radzi sobie z trudnym koszeniem roślinności wokół stawu.

– Rosła tam trudnodostępna roślinność, którą kosiliśmy kosiarką z wysięgnikiem. Było to zdecydowanie trudniejsze koszenie niż w przypadku np. rowów melioracyjnych. Goście mogli zobaczyć, jak maszyna poradzi sobie z takim zadaniem – opowiada Adrian Werpachowski, przedstawiciel handlowy dilera Kubota firmy Agroland.


W każdej z lokalizacji oprócz pokazów rolnicy mogli wziąć udział w indywidualnych testach wybranych modeli. Kuba Demo Tour było też okazją by bezpośrednio porozmawiać z ekspertami i zapytać o szczegóły techniczne ciągników i kosiarek, a także o specyfikę ich konserwację. Podczas każdego wydarzenia do dyspozycji rolników byli też eksperci od finansowania, którzy przedstawiali poszczególnie opcje finansowania maszyn.

oprac. Krzysztof Gebski
Fot. Chojnacka-Królak

Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:32