StoryEditor

Przegląd ciągników używanych marki Valtra

Tym razem przyglądamy się używanym ciągnikom Valtra serii T. Traktory rodem z Finlandii mają ciekawe wyposażenie i solidną konstrukcję, co sprawia, że mają zagorzałych zwolenników.
09.08.2019., 16:08h

Ciągniki Valtra serii T mają szerokie grono wiernych zwolenników. Trwała konstrukcja i ciekawe wyposażenie, które nie jest oferowane przez innych producentów sprawia, że fińskie traktory są poszukiwane na rynku wtórnym. Dodatkowym atutem jest fakt, że Valtra jest zarówno producentem silników, jak również innych podzespołów ciągnika, co ułatwia dostęp i zakup części zamiennych. Choć może Valtra nie jest liderem w sprzedaży nowych ciągników, to na rynku wtórnym sporo jest ofert fińskich traktorów, które są chętnie kupowane.


Historia modelu

Jak zwykle zaczynamy od historii modelu. Pierwowzorem dla modeli T są ciągniki Valtra Valmet serii 8000. Traktory te miały charakterystyczną kanciastą maskę i zbiornik paliwa w obudowie przekładni, co jest cechą wspólną dla pierwszych dwóch odsłon modelu T.
W 2002 roku premierę mają pierwsze traktory serii T. Zmiany w porównaniu z pierwowzorem widać na pierwszy rzut oka. Przeprojektowano maskę silnika oraz kabinę. Pokrycie silnika wykonano z tworzywa, a rozkładane boczne osłony pozwalają na szybki dostęp do najważniejszych punktów obsługowych jednostki napędowej.


Silniki Sisu

...
Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 13:54