StoryEditor

SIMA: Mocniejszy sprzęt Väderstad

Wzmocnioną ramę, nową hydraulikę, trwalsze uchwyty zębów i nowe opcje wałów zyskał kultywator TopDown marki Väderstad.
01.03.2017., 09:03h

Czterobelkowy kultywator z serii TopDown dostępny jest w szerokości od 3 m do 9 m. Wzmocnienie konstrukcji maszyny wywołane zostało przez nasilający się trend wykorzystywania w rolnictwie coraz mocniejszych traktorów, które pracują z coraz większą prędkością – podaje firma Väderstad. Pierwsza sekcją roboczą kultywatora jest zespół talerzy o średnicy 470 mm rozmieszczonych w dwóch rzędach. Zasadniczą część pracy wykonują zęby TopDown z nowym zabezpieczeniem hydraulicznym (zwiększony akumulator hydrauliczny), co zapewnia intensywną pracę niezależnie od warunków polowych. W trzeciej sekcji roboczej zastosowano gwiazdy wyrównujące powierzchnię, a następnie nowy podwójny stalowy wał zagęszczający. Opcja ta dostępna będzie w sprzedaży w drugiej połowie roku.

Siewnik Tempo 

Udoskonalenia doczekał się także precyzyjny siewnik Väderstad Tempo. Maszyna zyskała nowy czujnik wysiewu nasion i rolki dociskowe. Nowa technologia liczenia nasion pozwala zwiększyć dokładność wysiewu nieżaleznie od rodzaju wysiewanych nasion. System sterowania pracą siewnika Väderstad E-Control umożliwia również dowolnie regulować dawkę wysiewu i odstęp między roślinami w rzędzie. 

Wszystkie modele siewników można wyposażyć w nową rolkę dociskową ze specjalnie wyprofilowaną powierzchnią. Jak zapewnia producent - rozwiązanie to sprawdzi się zarówno podczas wysiewu rzepaku jak i buraków. 

 

Fot. Beba, firmowe

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 13:32