StoryEditor

Ile kosztuje używany pług obrotowy?

Pługi obracalne, zwane potocznie „obrotówkami”, na dobre wyparły modele zagonowe. Przyjrzeliśmy się ile trzeba zapłacić za sprzęt obracalny z drugiej ręki.
15.12.2018., 17:12h
Na portalach ogłoszeniowych sporo jest anonsów pługów Lemken. Za 42 tys. zł można było nabyć 4-skibiwy model Opal 160 X z 2002 roku. Pług miał korpusy wyposażone w ażurowe odkładnie, które chronione były sprężynowym systemem zabezpieczenia typu non stop. Jak zapewniał sprzedający, elementy robocze były w dobrym stanie i maszyna nie wymagała wkładu finansowego.

Znacznie droższy był 5-skibowy model Juwel z 2013 roku, który wyceniono na 72 tys. zł. Pośrednik informował, że sprzęt jest w idealnym stanie technicznym, a do zakupu zachęcało dodatkowe ramię do wału oraz szerokie koło podporowe. Za nieco ponad 20 tys. zł można było nabyć pług Lemken Opal 180. Maszyna była w dobrej kondycji. Korpusy rozstawione na ramie co 90 cm miały kołkowe zabezpieczenie przed kamieniami. Masę organiczną na dno bruzdy kierowały duże przedpłużki kukurydziane.

Kolejny pług marki Lemken, model Europal 8 wyceniono na 38 tys. zł . Maszynę wyprodukowano w 2008 roku, a jej stan techniczny właściciel określił jako bardzo dobry. Wyposażenie obejmowało korpusy z ażurowymi odkładniami, zabezpieczone przed uszkodzeniem za pomocą zrywanej śruby oraz szerokie koło tran...
Pozostało 80% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 12:01