Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>

Pfeifer & Langen podwyższa ceny buraków cukrowych w Wielkopolsce

Obrazek

Dostarczający buraki do wielkopolskich cukrowni w Gostyniu, Środzie Wlkp. i Miejskiej Górce plantatorzy Pfeifer & Langen Polska S.A. otrzymają więcej pieniędzy za dostarczone buraki cukrowe. Podobnie jak wcześniej kontrahenci tej spółki cukrowej z Glinojecka.

Karol Pomeranek3 października 2022, 10:51

Nowa cena za tonę buraków wyniesie 48 euro

Podwyżka to efekt porozumienia zawartego pomiędzy reprezentantami spółki Pfeifer & Langen Polska z przedstawicielami Federacji Związków Plantatorów Buraka Cukrowego Grupy Pfeifer & Langen Polska. 

W myśl ustaleń, plantatorzy grupy, dostarczający buraki cukrowe do cukrowni w Środzie Wlkp., Gostyniu oraz Miejskiej Górce (podobnie jak wcześniej ci do Glinojecka) w trakcie obecnej kampanii otrzymają płatność za każdą tonę dostarczonych buraków (o jakości standardowej) 48 euro (w tym 43 euro oraz 5 euro zaliczki). 

Pfeifer & Langen podnosił ceny już w maju

To nie pierwsza podwyżka cen buraków w tym roku. Jak informowaliśmy, w artykule „Pfeifer & Langen Polska podnosi ceny buraków kontraktowych” już w maju, zarząd Pfeifer & Langen Polska w porozumieniu ze Związkami Plantatorów – z uwagi na rosnące koszty nawozów, środków wykorzystywanych do produkcji czy paliwa – zdecydował o podniesieniu cen buraków zakontraktowanych na rok 2022.

Wtedy to ustalono cenę min. 38 euro za tonę plus VAT dla buraków kontraktowanych o standardowej jakości określonej w umowach dostawy oraz min. 34 euro za tonę plus VAT w przypadku buraków dostarczonych powyżej ilości określonych w umowach.

fot.: Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)