StoryEditor

V Forum Rolnictwa i Agrobiznesu: Komisarz rolny UE Janusz Wojciechowski o nowej Wspólnej Polityce Rolnej

Nie sądzę, żeby z Zielonym Ładem wiązały się jakieś zagrożenia, natomiast wynikają z niego ogromne szanse, a zwłaszcza dla rolnictwa w takich krajach jakim jest Polska – mówił na V Forum Rolnictwa i Agrobiznesu Janusz Wojciechowski komisarz ds. rolnictwa w KE, który połączył się z nami wprost z Brukseli.
25.11.2020., 13:11h

 –  Cieszmy się, że Forum pomimo trudnego roku kontynuuje swoją działalność. Potrzebujemy takiej debaty na temat przyszłości polskiego rolnictwa, na temat przyszłości rolnictwa w Europie. Dla mnie jest to także szczególna okazja, bo za chwilę minie rok działania KE w nowym składzie, w której mam zaszczyt odpowiadać za rolnictwo i to jest też okazja do takiej choćby krótkiej informacji, o najważniejszych działaniach podjętych w tym okresie. Rozpoczęto w tym czasie działania w zakresie nowej Wspólnej Polityki Rolnej i jej przyszłości. Jesteśmy obecnie na kolejnym etapie prac. W tym czasie odbyło się wiele spotkań i konsultacji. Przez ten rok komisja oczekiwała na stanowiska Parlamentu Europejskiego, Rady, aktywnie uczestnicząc w wypracowaniu tych stanowisk. Miałem wiele spotkań, okazje wystąpienia przed całym Parlamentem Europejskim i aktywnie współpracowaliśmy z kolejnymi prezydencjami, fińską, chorwacką, a teraz niemiecką. W tej chwili trwa tzw. trylog, ze stanowisk Parlamentu Europejskiego i Rady, z udziałem Komisji Europejskiej powstanie w efekcie wspólne stanowisko, które ostatecznie przełoży się na kształt przyszłych rozporząd...

Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 06:33