StoryEditor

Próba wyłudzenia pieniędzy z ARiMR skończy się w więzieniu?

Kobieta złożyła wniosek o wypłatę dopłat bezpośrednich na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trafi do więzienia? 
19.01.2022., 17:01h

W woj. śląskim doszło do usiłowania oszustwa i wyłudzenia unijnych pieniędzy z ARiMR.  środę 12 stycznia 2022 r. 42-letnia mieszkanka Orzesza (powiat mikołowski, woj. śląskie) usłyszała  134 zarzuty. Kobieta z Orzesza złożyła wniosek o wypłacenie dopłat bezpośrednich za 2019 r. na kwotę 130 tys. zł!

Urzędnicy mieli zastrzeżenia co do należności, po kontroli i analizie podanych informacji. Zawiadomienie od urzędników wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie w grudniu 2021 roku. Sprawą zajęli się wówczas policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

– W zawiadomieniu wskazano na szereg wątpliwości związanych ze złożonym wnioskiem o dotację z Unii Europejskiej. Okazało się, że podejrzewana o oszustwo kobieta podała nieprawdziwie informacje o użytkowaniu zadeklarowanych we wniosku działek. Większość z nich od kilku lat w ogóle nie była użytkowana. Rosły na nich chwasty i samosiejki drzew – wyjaśnia Ewa Sikora, rzeczniczka prasowa mikołowskiej policji.

42-letnia kobieta usłyszała aż 134 zarzuty usiłowania oszustwa i wyłudzania unijnych środków i grozi jej 8 lat więzienia.

oprac. dkol na podst. tygodnik-rolniczy.pl 
Fot. Envanto elements

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 16:21