StoryEditor

Pogotowie polowe: Późne zabiegi odchwaszczające w kukurydzy – jak je dobrze wykonać?

Na wielu plantacjach istnieje jeszcze możliwość wykonania zabiegów nalistnych herbicydami o działaniu doglebowym, ale pod warunkiem, że chwasty nie przekroczyły fazy dwóch liści właściwych.
06.06.2019., 14:06h
Nie powinniśmy ich jednak stosować później niż w fazie 4 liści kukurydzy. Podstawowym warunkiem zniszczenia chwastów jest ich faza rozwojowa (do 2 liści właściwych), młody - jeszcze stosunkowo słabo rozwinięty korzeń oraz wilgotna gleba.

pogotowie polowe TAP

W większości przypadków kukurydza jest bardziej zaawansowana i jest w fazie 7–8 liści. Tutaj nie mamy już wyboru – pozostaje nam klasyczny zabieg nalistny, który można wykonać praktycznie do fazy 9 liści kukurydzy. Chociaż wiadomo, że im później tym większe chwasty i ryzyko obniżonej skuteczności zabiegu. W tym odcinku Pogotowia polowego TAP podpowiadam Wam, jakie substancje czynne możecie jeszcze zastosować i na co zwrócić uwagę przy tak późnym zabiegu odchwaszczającym w kukurydzy. mwal
Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. czerwiec 2024 18:12