StoryEditor

Kultywator w ofercie producenta kabin

Koja z podlaskich Stawisk to znany nie tylko w Polsce producent kabin do ciągników i maszyn komunalnych. Firma efektywnie wykorzystuje swoich konstruktorów i możliwości produkcyjne, dlatego systematycznie rozwija ofertę o kolejne modele maszyn rolniczych. 
30.07.2018., 11:07h
Podlaska firma Koja zakończyła prace nad kultywatorem służącym do bezorkowej uprawy ziemi. W tym roku maszyna przechodzi testy polowe. Konstruktorzy firmy Koja zaprojektowali sprzęt z myślą o potrzebach rolników prowadzących małe i średnie gospodarstwa, w tym także producentów warzyw i sadowników. Kultywator może być wykorzystany zarówno do przygotowania gleby przed siewem, jak również do uprawy ścierniska.

– Zbudowane przez nas urządzenie posiada kilka wariantów szerokości  - mówi Andrzej Konopka, dyrektor handlowy w firmie Koja. Co istotne, zespół roboczy zęba w całości został opracowany przez konstruktorów ze Stawisk. Kultywator ma zabezpieczenie resorowe, co umożliwia omijanie przeszkód, np. kamieni. Jak zapewnia producent sprzęt można z powodzeniem użytkować także na ciężkich glebach. Maszyna ma uniwersalną głowicę zaczepową, dzięki czemu można ją łączyć z ciągnikami różnej klasy. Póki co agregat złożony z trzech rzędów zębów, za którymi pracuje włóka oraz wał, ma 3 m, a firma pracuje nad wersją półzawieszaną. 

Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie firma skierowała do testów polowych prototypowy model pługa, który najpewniej jeszcze w tym roku trafi do regularnej sprzedaży.

Koja funkcjonuje na rynku już od 15 lat. Rocznie produkuje około 2000 kabin do maszyn rolniczych i wszelkiego typu innych pojazdów: wózków widłowych, ładowaczy, dźwigów. Regularnie zwiększa zatrudnienie, inwestuje też w park maszynowy. Dzięki temu stale poszerza asortyment. W Stawiskach produkowane są również ramy ochronne, mieszadła do gnojowicy, pługi orne i odśnieżne, kosiarki, a teraz także kultywatory.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 22:46