StoryEditor

Trzybelkowy kultywator nie boi się kamieni

Maschio Gaspardo ma w swojej ofercie 3-belkowy kultywator Terremoto, przeznaczony do płytkiej i głębokiej uprawy. 
27.03.2018., 23:03h
Podczas targów Mazurskie Agro Show w Ostródzie włoski producent zaprezentował 3-belkowy kultywator Terremoto 3. Po zdemontowaniu bocznych lemieszy jesteśmy w stanie pracować dłutami o szerokości 80 mm na głębokość do 30 cm.

Sprzęt uprawowy o szerokości 3 m wyposażono w 10 zębów uprawowych rozstawionych od siebie na 730 mm oraz prześwitem 900 mm. Umożliwia to płynną pracę z dużymi ilościami resztek pożniwnych. Zęby przed uszkodzeniem, np. w wyniku uderzenia w kamień, są zabezpieczone śrubą zrywaną bądź podwójną sprężyną o nacisku nawet 600 kg. Jak zapewnia producent pozwala to na pracę bez obaw o uszkodzenia w ciężkich i zakamienionych glebach.

Tuż za amortyzowanymi zębami znajdują się talerze na bezobsługowych łożyskach lub listwy wyrównujące. Szeroka gama wałów m.in. rurowy, Packera, gumowy czy daszkowy pozwala dopasować maszynę do warunków w gospodarstwie i kolejnego zabiegu. Głębokość pracy regulujemy z przodu za pomocą sworzni i klipsów, natomiast pracy talerzy dwiema śrubami rzymskimi w tylnej części maszyny. ppsz
Fot. Pszonka
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 19:48