StoryEditor

AGCO rośnie w siły. Next Farming nowym produktem amerykańskiej spółki

FarmFacts w listopadzie został wydzielony ze struktur firmy BayWa. Oferowane przez nią cyfrowe rozwiązania takie jak Next farming zostaną wcielone do grupy AGCO. Jakie przyniesie to korzyści dla zwykłych użytkowników?
BD
30.11.2023., 13:15h

Kto jest odpowiedzialny za Farmfacts?

Farmfacts od 2015 roku było w rękach BayWa. -Nabycie FarmFacts w 2015 r. uczyniło nas liderem rynku inteligentnego rolnictwa w Niemczech - mówi Marcus Pöllinger dyrektor generalny BayWa AG.

Co to Next Farming?

Next Farming jest systemem stworzonym przez firmę FarmFacts. Głównym zadaniem programu jest skrupulatne zarządzanie gospodarstwem. Rozwiązania służy między innymi do kontroli floty maszyn, zarządzania dokumentami, zbierania danych pogodowych itp. Poza tym rolnik jest w stanie zarządzać swoimi polami dokumentując uprawy i zabiegi agrotechniczne.

Według szacunków FarmFacts aż 30% gruntów rolnych w Niemczech  zarządzane przez rolników za pośrednictwem systemu Next Farming.

image
FOTO: BayWa

Co na tym zyska AGCO?

Celem amerykańskiego koncernu jest wprowadzenie technologii chmurowych w produkcie Next farming. Ma to poprawić wydajność i bezpieczeństwo. Za sprawą tych rozwiązań użytkownik ma być bardziej produktywny.

Thomas Dibbern, dyrektor zarządzający FarmFacts wyraził swoje zdanie na temat dokonanej transakcji:

- Jesteśmy dumni, że opracowaliśmy system zarządzania gospodarstwem w postaci Next Farming, który stanie się teraz kluczową częścią strategii cyfryzacji AGCO. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, którzy nieustannie ulepszali nasze rozwiązania[…] Wspólnie ustanowiliśmy fundament pod cyfryzację rolnictwa.

 

Opr: BD

BDBD
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 22:07