StoryEditor

Opolagra NOWOŚĆ: Ultraprecyzyjny opryskiwacz Ecorobotix Ara

Interesuje Cię temat redukcji zużycia środków ochrony roślin? Uprawiasz np. warzywa i chcesz, aby Twoje produkty nie miały pozostałości herbicydów? Ten opryskiwacz spełni Twoje oczekiwania. Możesz zobaczyć jak pracuje na targach Opolagra w Kamieni Śląskim.
18.06.2023., 07:06h
Ecorobotix Ara to ultraprecyzyjny opryskiwacz do upraw rolniczych. Na tegorocznych targach Opolagra w Kamieniu Śląskim prezentuje go firma Anderwald. Jak informuje dealer to sprzęt przeznaczony do pielęgnacji wysokonakładowych upraw np. warzyw. Jednak mając taki opryskiwacz w parku maszynowym można z powodzeniem stosować go w tradycyjnych uprawach rolniczych.
Pracuje na szerokości 6 m
Jak informuje dystrybutor opryskiwacz pracuje bardzo precyzyjnie do prędkości ok. 7,5 km/h. Jego szerokość robocza wynosi 6 m. Sekcja opryskowa zawieszona z tyłu w pełni osłonięta zapobiega dostawaniu się do obszaru oprysku światła dziennego. Opryskiwacz podzielony jest na 3 sekcje, każda po 2 m, w sumie na całej szerokości opryskiwacza pracuje 156 rozpylaczy oddalonych od siebie co niespełna 4 cm. Zaleca się aby pracowały one na wysokości ok. 25 cm nad glebą. Na każdej z trzech sekcji wysokość belki nad glebą regulowana jest niezależnie. 
Dzięki niewielkiej odległości nad glebą i umiarkowanej prędkości opryskiwacz może aplikować ciecz roboczą na kwatery o rozmiarze 6x6 cm. Jak podaje firma Anderwald opryskiwacz w ciągu jednego dnia roboczego może wykonać...
Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 19:25