StoryEditor

Precyzyjna Przyszłość Rolnictwa w Kaczkach Średnich

Pierwsze w Europie akredytowane Centrum Rolnictwa Precyzyjnego to doskonałe miejsce konferencji poświęconej rolnictwu precyzyjnemu, która dziś odbywa się w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich w gm. Turek.
11.04.2019., 10:04h

Niebawem mija pół roku od otwarcia Centrum Kwalifikacji Rolniczych w Kaczkach Średnich, dlatego cieszę się że to właśnie tutaj możemy się spotkać by kontynuować dyskusję o precyzji w polskim rolnictwie – powiedział Krzysztof Świerk dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich inaugurując dzisiejszą konferencję.

Precyzyjne rolnictwo jest nieuniknione jako kierunek rozwoju branży rolniczej, dlatego nowinki techniczne powinny jak najczęściej pojawiać się w polskich szkołach rolniczych. Zadaniem konferencji pt. „Precyzyjne przyszłość rolnictwa” jest wskazanie wyzwań stojących przed szkołami rolniczymi oraz zaprezentowanie dostępnych narzędzi pozwalających sprostać tym wyzwaniom. W trakcie dzisiejszego spotkania zaprezentowane zostaną nie tylko rozwiązania techniczne które mogą pojawić się w procesie nauczania, ale również dobre praktyki, których zastosowanie w szkole w Kaczkach Średnich pozwoliło rozszerzyć ofertę edukacyjną Centrum Rolnictwa Precyzyjnego.


Centrum Rolnictwa Precyzyjnego w Kaczkach Średnich

Jak pisaliśmy, aktywność Krzysztofa Świerka, dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych sprawiła, że młodzież z powiatu tureckiego może korzystać z bogato wyposażonej pracowni mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Po otwarciu w Kaczkach Średnich Centrum Precyzyjnego Rolnictwa Kubota we współpracy z Kverneland Mechatronics uczniowie mają na wyciągnięcie ręki nowoczesność. Wystarczy wymienić wyposażenie tej jednostki, które ufundowała firma Kubota zgodnie z życzeniem szkoły:

  • stanowisko dydaktyczne zdalnego sterowania ciągnikiem,
  • model rozsiewacza z technologią GEOspread, kontrolą sekcji i zmiennym dawkowaniem,
  • symulator kontroli sekcji,
  • ciągnik Kubota M7131 Premium KVT z zestawem automatycznego prowadzenia z dokładnością do 2 cm, zestawem prowadzenia manualnego IsoMatch inLine oraz zestawem 2 kamer IsoMatch Multieye.

Przebudowa budynku warsztatowo-dydaktycznego, którą w całości pokryło Starostwo Powiatowe z Turku, sprawiło, że w Centrum Kwalifikacji można było umieścić nowoczesne wyposażenie. Dzięki współpracy z licznymi jednostkami szkoła ruszyła z unikalnym projektem, korzystającym z najlepszych wzorców ma ulepszyć szkolnictwo zawodowe w kraju.

Centrum Kształcenia wspiera dr Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, która reprezentuje interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. To ważne, aby w czasach szukania dobrych fachowców w Kaczkach Średnich uczniowie mogli się kształcić w zakresie nowoczesnego rolnictwa, pojazdów samochodowych, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, budownictwa, transportu i logistyki.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 02:56