StoryEditor

Kubota w Las Vegas z nowym pojazdem elektrycznym sterowanym sztuczną inteligencją!

9 stycznia br. rozpoczęły się jedne targi nowoczesnych technologii CES 2024 w Las Vegas. Podczas imprezy Kubota przedstawiła autonomiczny pojazd koncepcyjny z napędem elektrycznym, który sterowany będzie przez sztuczną inteligencję.
14.01.2024., 10:56h

Autonomiczny ciągnik elektryczny Kubota

Wczoraj w mediach społecznościowych Kubota Corporation pojawiło się zdjęcie nowego pojazdu autonomicznego tej marki. Koncepcyjna maszyna jest prezentowana na trwających od 9 do 12 stycznia 2024 targów nowoczesnych technologii CES odbywających się w Las Vegas w USA. Do jakich prac przeznaczone jest nowa maszyna marki Kubota?

Kubota New Agri Concept

Kubota nie podaje na razie zbyt wielu informacji. Wiemy, że pojazd wyposażony będzie w napęd elektryczny, ale nie będzie miała kabiny. Rolę operatora ma przejąć sztuczna inteligencja, więc pojazd będzie poruszał się po polu autonomicznie. Z informacji, jakie można wyczytać miedzy wierszami, nowy projekt Kuboty przeznaczony jest dla gospodarstw małoobszarowych, do wykonywania prac na małych parcelach.

Zobacz także: Innowacje w rolnictwie do walki ze zmianami klimatu

- Wraz z ewolucją technologii rozwijamy również nasze produkty. New Agri Concept, to w pełni elektryczny, wielofunkcyjny pojazd, który w tym tygodniu przedstawiamy na targach CES 2024 w Las Vegas. Zamiast kierowcy pojazdem steruje sztuczna inteligencja. Gdy połączymy technologię prowadzenia autonomicznego ze sztuczną inteligencją, otrzymamy większe możliwości praktycznych rozwiązań do zarządzania małym gospodarstwem bez kiwnięcia palce – czytamy w mediach społecznościowych Kubota Corporation.

Technologia Kubota - nowoczesne rozwiązania

Zdaniem włodarzy koncernu Kubota, rolą technologii jest pokazywanie nowych możliwości, przez tworzenie nowoczesnych rozwiązań.

- New Agri Concept jest jednym z kroków w naszej ewolucji, aby stać się dostawcą nowoczesnych rozwiązań. Każdy rolnik potrzebuje innej wielkości maszyn. Chociaż wkraczamy na nowe terytoria, będziemy nadal dostarczać szereg produktów dostosowanych do unikalnych potrzeb naszych klientów – komentuje Kubota Corporation.

opr. aj, profitechnika

Fot: Kubota Corporation

Artur Jakubek
Autor Artykułu:Artur Jakubek redaktor naczelny magazynu Profi
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 09:40