StoryEditor

Rodzinna inwestycja

Chlewnię na 120 loch postawili rodzice.  Tym samym pomogli zrealizować plany  na przyszłość córce Felicji  i jej mężowi Dariuszowi Stachowskiemu.  Młodzi absolwenci uczelni rolniczych,  są zdecydowani produkować świnie.
20.10.2017., 10:10h
Chlewnia  w  Łanach Wielkich pod Gliwicami to kolejna ukończona w ostatnich miesiącach inwestycja, której właściciele niebawem będą składać wniosek o płatność do ARiMR w ramach programu „Modernizacja gospodarstw”. Mają nadzieję na maksymalny zwrot. Koszt ich inwestycji, czyli chlewni na 120 stanowisk dla loch oraz prosięta to niecałe 1,9 mln zł.

–  Z pozwoleniem na budowę nie było kłopotu, nikt z sąsiedztwa nie protestował. Najdłużej jednak trwała procedura w ARiMR, ponieważ w woj. śląskim jako jedyni podpisaliśmy umowę po pierwszym naborze wniosków. Wielokrotnie odwiedzałam oddział regionalny, by dopełnić wszystkich formalności. Sama budowa to niecałe 9 miesięcy – relacjonuje zmagania przedinwestycyjne Felicja Stachowska.
Właśnie oddana do użytku chlewnia ma zagwarantować przyszłość młodej rolniczce i jej mężowi, którzy zdecydowali się kontynuować obrany przez jej rodziców kierunek produkcji.

Jak wygląda budynek rodzin Siebielec i Stachowskich, jakie technologie zostały w nim zastosowane dowiecie się w najbliższym numerze „top świnie” od strony 16. Zapraszam również do galerii, w której znajdziecie ...
Pozostało 13% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 17:17