StoryEditor

Prognoza pogody dla rolnika: czy już witamy wiosnę?

W tym tygodniu szczególnie na wschodzie kraju odczuć będzie można wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Jak kształtować się będzie pogoda na koniec lutego?
26.02.2024., 14:48h

Pogoda wtorek

We wtorek 27 lutego może pojawić się okresami deszcz na zachodzie oraz północy kraju. Pozostała część Polski pogodna.

Temperatura maksymalna od 10°C do 15°C, na Podkarpaciu i w Małopolsce cieplej 16-17°C, a na Pomorzu chłodniej od 5°C do 7°C. Jeżeli chodzi o wiatr będzie on słaby i umiarkowany.

Zobacz także: Wegetacja ruszyła z… przymrozkami

Pogoda środa

Słabe opady deszczu zapowiedziane są w środę 28 lutego w województwie wielkopolskim. Temperatura maksymalna na zachodzie i północy nawet do 9°C, w centrum około 10°C, na południowym wschodzie od 12°C do 15°C. Wiatr podobnie jak dzień wcześniej słaby i umiarkowany.

Pogoda czwartek

W czwartek 29 lutego opady deszczu na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Maksymalnie na termometrach zobaczymy od 8°C do 12°C, chłodniej na Wybrzeżu około 7°C. Wiatr ponownie słaby i umiarkowany, ale na zachodzie porywisty.

image

Mokra wiosna i upalne lato. Zobacz jaka będzie pogoda w 2024 roku wg autorskiego modelu eksperta!

Pogoda piątek

W piątek 1 marca zapowiadany jest deszcz na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna w północnej połowie kraju od 9°C do 13°C, chłodniej nad morzem około 7°C, na południu cieplej od 12°C do 15°C. Jak podaje IMGW wiatr umiarkowany, a okrasami dość silny.

Pogoda na pierwszy marcowy weekend

Marcowy weekend zapowiada się pogodnie, deszcz jedynie zapowiadany jest na wybrzeżu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9°C do 13°C, chłodniej na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany.

 

Fot: Canva

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 18:04