StoryEditor

Czy rolnikowi nadal przysługuje chorobowe z tytułu COVID-19?

Od 1 lipca odwołano stan zagrożenia epidemiologicznego w związku z zarażeniem wirusem SARS-CoV-2. Nasz Czytelnik, rolnik, zastanawia się, czy z tego tytułu nie będzie już przysługiwał zasiłek chorobowy w przypadku zachorowania na COVID-19?
08.08.2023., 16:08h

Chorobowe dla rolnika

Jestem rolnikiem ubezpieczonym z mocy ustawy w KRUS. Słyszałem, że od 1 lipca br. odwołano na obszarze RP stan zagrożenia epidemiologicznego w związku z zarażeniem wirusem SARS-CoV-2. Czy nie będzie już przysługiwał zasiłek chorobowy z tytułu zachorowania na COVID-19?

 Jakub S. (woj. podkarpackie)

Stan zagrożenia epidemiologicznego

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 14 czerwca 2023 r. w sprawie odwołania na obszarze RP stanu zagrożenia epidemiologicznego (DzU z 2023 r., poz. 1118), od 1 lipca br. odwołuje się na obszarze RP stan zagrożenia epidemiologicznego w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

porady krus dla rolników

Wobec tego przysługujący zgodnie z §3 rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego (DzU z 2021 r., poz. 2396), zasiłek chorobowy z tytułu zachorowania na COVID-19 od 1 lipca nie będzie przysługiwał za okresy niezdolności do pracy przypadającej po 30 czerwca br.

Za okresy niezdolności spowodowane zachorowaniem na COVID-19 od 1 lipca będz...

Pozostało 28% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 17:17