StoryEditor

Dopłaty 2023: Czy można połączyć produkcję ekologiczną z konwencjonalną w jednym gospodarstwie?

Podczas naszego ostatniego webinarium pt." Ekoschematy i dopłaty do ekologii" po raz kolejny objaśnialiśmy naszym Czytelnikom i Internautom zasady i warunki nowych dopłat bezpośrednich, które obowiązują od 2023 roku. Tym razem w pierwszej części spotkania skoncentrowaliśmy się płatnościach do produkcji ekologicznej, a w drugiej części nasz ekspert Marek Krysztoforski z CDR w Radomiu odpowiadał na pytania zadane podczas rejestracji na webinarium oraz na czacie podczas jego trwania.

Dopłaty do produkcji ekologicznej są wyższe niż w przypadku produkcji konwencjonalnej, ale wiążą się z wieloma zmianami w gospodarstwie, dlatego nie każdy rolnik chce się poddać konwersji w zakresie wszystkich upraw. Ale czy jest możliwość połączenia produkcji ekologicznej i konwencjonalnej w jednym gospodarstwie? Takie pytanie do naszego eksperta Marka Krysztoforskiego pojawiło się podczas webinarium "Ekoschematy i dopłaty do ekologii". Ze specjalistą rozmawiali redaktor naczelny top agrar Polska Karol Bujoczek oraz redaktor top agrar Polska i ekspert ds. funduszy unijnych i polityki rolnej Grzegorz Ignaczewski.

Rolnictwo ekologiczne i konwencjonalne można łączyć, ale...

Podczas sesji pytań i odpowiedzi prowadzący webinarium oraz nasz ekspert starali się wytłumaczyć na czym polega specyfika łączenia produkcji ekologicznej i konwencjonalnej w jednym gospodarstwie.

Karol Bujoczek: Chciałbym zacytować jedno z nadesłanych nam pytań. Czy w przypadku produkcji równoległej można część pola podzielić i zrobić np. 50% w konwencji, 50% ekologicznych? Czy te pola muszą być przez lata utrzymane jako te same ekologiczne czy można to zmieniać?

Ma...

Pozostało 85% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiuk
dziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 06:57