StoryEditor

Nabór wniosków w działaniu „Zarządzanie ryzykiem”: sprawdź szczegóły

Już niedługo rusza drugi nabór wniosków o przyznanie wsparcia finansowego w ramach „Zarządzania ryzykiem – dopłaty do składek ubezpieczenia od strat spowodowanych chorobami zwierząt”. Przypominamy, na czym polega to działanie i jakie są szczegóły przyznawanego dofinansowania.
17.11.2022., 13:11h

Działanie „Zarządzanie ryzykiem”: jakie warunki trzeba spełnić?

W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 na działanie Zarządzanie ryzykiem - dopłaty do składek ubezpieczenia od strat spowodowanych chorobami zwierząt przeznaczono ponad 108 mln euro.

Wsparcie finansowe jest przyznawane hodowcom drobiu, bydła i świń z zarejestrowaną działalnością produkcyjną. Dodatkowym warunkiem jest prawo do nieruchomości, na której prowadzona jest produkcja zwierząt.

Rolnik starający się o wsparcie musi posiadać umowę ubezpieczenia, z której wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20%. Istotne jest też to, że okres objęty ubezpieczeniem musi rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2022 r.

Wnioskodawca nie może jednocześnie korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia.

Rolnicy, którzy ubiegają się o pomoc w ramach tego działania muszą posiadać umowę ubezpieczenia od ryzyka strat spowodowanych przez salmonellę, które obejmuje:

  • 1000 sztuk: kurcząt rzeźnych, gęsi, indyków i drobiu nieśnego;
  • 4 sztuki bydła;
  • 14 sztuk świń.

Jaka jest wysokość wsparcia?

Wsparcie będzie wypłacane w wysokości 70% opłaconej składki ubezpieczenia w ciągu 30 dni od daty przyznania decyzji.


Nabór wniosków rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 30 grudnia 2022 r. Wniosek z dokumentacją należy złożyć w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwym ze względu na miejsce zamieszkania/siedzibę producenta rolnego osobiście, nadać rejestrowaną przesyłką pocztową lub w formie elektronicznej za pośrednictwem e-PUAP.

Wnioski o wsparcie w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”, a także załączniki i instrukcję wypełniania wniosku znajdziecie tutaj.

 

al na podst. ARiMR

fot. EnvatoElements
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 17:58