StoryEditor

Rolnicy swoje, resort swoje. Trwają konsultacje nad ustawą o Planie Strategicznym WPR

Większość wniosków Izb Rolniczych dot. wprowadzenia zmian w procedowanej właśnie ustawie o Planie Strategicznym WPR, takich jak chociażby zmiana definicji aktywnego rolnika oraz możliwość składania wniosków w wersji papierowej, zostało przez resort rolnictwa odrzuconych.
04.01.2023., 13:01h
W ramach trwających w ministerstwie rolnictwa prac nad ustawą o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się z wnioskiem o wprowadzenie wielu zmian. 

„Systemy wymagają wielu ulepszeń”

Zdaniem KRIR należy wprowadzić możliwość składania wniosków o przyznanie pomocy również w formie papierowej. 
– Doświadczenie przeprowadzonych naborów, wyraźnie wskazuje, iż systemy (aplikacja suszowa, e-wniosek plus w pierwszych latach funkcjonowania aplikacji), wymagają wielu ulepszeń, w szczególności należy zwiększyć ich bardzo słabą wydajność. Możliwość złożenia wniosku również w formie papierowej wyeliminuje problemy wynikające z wdrożenia nowych systemów teleinformatycznych. Stopniowe wdrażanie aplikacji służących do składania wniosków zapewne pozytywnie wpłynie na jakość oraz poprawność składanych dokumentów, wpłynie dodatnio na wydajność, umożliwi ulepszanie poszczególnych aplikacji, szczególnie ich wydajności, która na dzień dzisiejszym jest nie do zaakceptowania przez użytkowników – napisał Wiktor Szmulewicz w piśmie do MRiRW. 
Ministerstwo rolnictwa nie uwzględni...
Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. maj 2024 23:03