StoryEditor

Ruszyła wypłata pozostałej kwoty dopłat bezpośrednich!

Na koniec listopada wszystkie zaliczki na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych miały dotrzeć na konta rolników. Agencja wczoraj rozpoczęła wypłatę pozostałej kwoty. Do kiedy dostaniesz pieniądze?
02.12.2021., 11:12h

ARiMR miała półtora miesiąca na wypłatę zaliczek dopłat bezpośrednich i obszarowych 1,3 mln rolnikom, którzy w tej kampanii złożyli wnioski. Z podsumowania Agencji wynika, że do 30 listopada br. zaliczki wpłynęły na konta 1,21 mln rolników, w sumie przekazano 9,98 mld zł. W ramach wypłaty zaliczek płatności obszarowych pieniądze w kwocie 2,21 mld zł trafiły do 858 tys. rolników.

Z powyższych informacji wynika, że blisko 90 tys. rolników nadal czeka na pieniądze. Wypłata zaliczek zakończyła się pod koniec listopada, a 1 grudnia br. ruszyła wypłata pozostałych kwot. Proces ten potrwa aż do 30 czerwca 2022 r.

Dlaczego zaliczki mogły nie wpłynąć na konto?

Jeśli znalazłeś się w gronie osób, które nadal czekają na pieniądze, to Agencja ponownie przypomina żeby rolnicy, którzy nie otrzymali jeszcze pieniędzy, sprawdzili dane do przelewu, a przede wszystkim, czy nie ma błędu w numerze konta lub starego numeru rachunku. Jeśli dane są prawidłowe, warto tą sprawę wyjaśnić w powiatowych oddziałach ARiMR.

oprac. dkol na podst. ARiMR

fot. Kolasińska

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 14:53