Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Rusza wsparcie finansowe na operacje „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarze nawadniania

Obrazek

Od 31 stycznia 2023 roku, będzie możliwość składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarze nawadniania. Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać wsparcie z ARiMR?

Patrycja Bernat17 stycznia 2023, 06:00

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, poinformował o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach „Wsparcie inwestycji gospodarstw rolnych” w tym nawadniania. Operacja ta objęta jest Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Warunki i tryb przyznawania pomocy na nawadnianie w gospodarstwie

Wnioski o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych”, w obszarze nawadniania, składać można w termie od 31 stycznia 2023 do dnia 1 marca 2023.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 określa warunki oraz tryb przyznawania pomocy.

 • Pomoc przyznawana jest, jeżeli inwestycja spełnia warunki, między innymi: współczynnik potencjalnej oszczędności wody, wynosi co najmniej 10%. Szczegółowe informacje TUTAJ.
 • Pomoc przyznawana jest w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych, takich jak:
  - wykonanie ujęć wody,
  - zakup nowych maszyn oraz urządzeń, które zostaną wykorzystane do nawadniania w gospodarstwie,
  - budowa lub zakup elementów infrastruktury technicznej.
Czytaj także: Dofinansowanie na fotowoltaikę i pompę ciepła w gospodarstwie - nabór wniosków niedługo!

Gdzie i jak złożyć wniosek?

Wniosek o przyznanie pomocy finansowej wypełniamy zgodnie z instrukcją. Wnioski do pobrania TUTAJ. Poprawnie wypełniony wniosek wraz z towarzyszącymi dokumentami, składamy do oddziałów regionalnych ARiMR, za pośrednictwem biura powiatowego ARiMR. Adresy dostępne TUTAJ.

 • osobiście lub przez osobę upoważnioną, bezpośrednio w oddziale,
 • dokument elektroniczny, wysłany za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej za pośrednictwem ePUAP,
 • za pomocą przesyłki rejestrowanej, nadanej w polskiej placówce pocztowej.

Jeden wniosek na jedno gospodarstwo

Podczas jednego naboru, złożyć można tylko jeden wniosek na operacje w obszarze nawadniania, dotyczący danego gospodarstwa. Jeżeli zdecydujemy się złożyć kolejny wniosek, w takim przypadku ARiMR rozpatruje ten, który jako pierwszy wpłynął.

Pomoc przyznawana jest według kolejności, którą ustala ARIMR. O kolejności przysługującej pomocy, decyduje suma uzyskanych punktów, które są przyznawane na podstawie kryteriów wyboru operacji określonych w odpowiednim rozporządzeniu wykonawczym. Informacja dotycząca kolejności przysługiwania pomocy zostaje podana do wiadomości publicznej na stronie internetowej ARiMR.

 

Bernat Patrycja
źródło: gov.pl
fot: Envato.ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)