StoryEditor

Wydłużono nabór wniosków na dofinansowanie do fotowoltaiki, pomp ciepła i nawadniania!

  ARiMR poinformowała o wydłużeniu terminu składania wniosków w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020. Rolnicy mają jeszcze dwa tygodnie na złożenie dokumentów! Zobacz szczegóły, czy możesz ubiegać się o wsparcie!
28.02.2023., 14:02h

W trwających od 31 stycznia 2023 r. naborach na Modernizację gospodarstw rolnych do ARiMR wpłynęło 12 wniosków na kwotę 715 tys. zł o wsparcie na inwestycje w nawadnianie i 57 wniosków na kwotę 5,45 mln zł o pomoc na tworzenie instalacji fotowoltaicznych.

Pierwotny termin zakończenia naboru, ustalony na 1 marca, został przedłużony do 15 marca 2023 roku.

O szczegółach dotyczących warunków przyznania pomocy i kwotach, które rolnik może otrzymać informowaliśmy, gdy nabór ruszył, ale również poruszyliśmy kwestię najczęściej zadawanych przez rolników pytań odnośnie tego właśnie działania.

Jednocześnie z naborem wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki i pomp ciepła, rolnicy mogą się ubiegać o wsparcie na nawadnianie w gospodarstwie. Warunki przyznania wsparcia szeroko omówiliśmy w artykule: Rusza wsparcie finansowe na operacje „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarze nawadniania.

dkol

Fot. Envato Elements
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 17:25