StoryEditor

Remont Ursusa 1204 de luxe: Silnik naprawisz tylko z precyzyjnymi i solidnymi narzędziami

Prace nad naszym Ursusem nabierają tempa. Przygotowujemy się do remontu silnika, a to wymaga wcześniejszego demontaż wielu detali. Dlatego pozbyliśmy się obciążników, przedniego mostu oraz zbiornika paliwa.
08.06.2020., 16:06h
Kompleksowa naprawa ciągnika nie jest prostą sprawą i jest wręcz niemożliwa do przeprowadzenia bez odpowiednich narzędzi. Na szczęście ciągnik to nie statek kosmiczny, więc podstawowe klucze w zupełności wystarczą. Ja dzięki uprzejmości firmy Kramp otrzymałem kompletną skrzynkę narzędziową z niezbędnym wyposażeniem.

Jest jednak jeden klucz, bez którego moim zdaniem nie można podejmować się remontu. Mowa o kluczu dynamometrycznym.

Pamiętajmy, że silnik to precyzyjne urządzenie składające się z wielu ruchomych części i aby pracował niezawodnie przez długi czas musimy w newralgicznych miejscach zapewnić właściwy luz montażowy. Jest to możliwe tylko i wyłącznie poprzez dokręcanie newralgicznych połączeń właściwym momentem, co gwarantuje właśnie klucz dynamometryczny. Będzie on niezbędny podczas montażu głowicy czy też korbowodów.

Zachęcam do śledzenia rubryki „Co ile kosztuje" na łamach top agrar Polska, gdzie będziemy prezentowali ceny wyposażenia warsztatowego marki Kramp.

W kolejnym odcinku pokażę jak ocenić kondycję głowicy oraz jak zweryfikować tuleję cylindryczną.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. kwiecień 2024 00:51