StoryEditor

Müller kupuje największą prywatną mleczarnię w Wielkiej Brytanii

Müller przejmuje największą prywatną mleczarnię w Wielkiej Brytanii. Przejęcie umożliwi Müllerowi zwiększenie eksportu i wzmocnienie łańcucha dostaw w sektorze mleczarskim.
13.06.2024., 10:56h

Müller ogłasza przejęcie Yew Tree Dairy

W Wielkiej Brytanii grupa Theo Müller przejęła rodzinną mleczarnię Yew Tree Dairy. Zostało to ogłoszone przez firmę mleczarską w środę 5 czerwca.

Według informacji podanych przez firmę jest to rodzinny biznes, który po znaczących inwestycjach w ostatnich latach specjalizuje się w produkcji mleka w proszku. Jest to największa brytyjska prywatna mleczarnia. W roku finansowym 2022/23 firma osiągnęła przychody w wysokości około 250 milionów euro.

Zobacz też: UOKiK wyraził zgodę na przejęcie OSM Bychawa przez SM Spomlek!

Müller rozwija eksport mleka w proszku dzięki przejęciu

Müller zgodnie z własnymi deklaracjami zamierza poprzez przejęcie zdolności produkcyjnych mleka w proszku od Yew Three Dairy rozwijać swój eksport. Celem jest poprawa stabilności łańcucha dostaw oraz „zapewnienie pozytywnej przyszłości dla brytyjskiego przemysłu mleczarskiego”.

image

230 kóz i produkcja serów, a zaczęło się od kozy Figi [Rolnictwo Podkarpacia]

Grupa przewiduje zakończenie przejęcia jeszcze w tym roku pod warunkiem uzyskania zgody od Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA). Po sfinalizowaniu transakcji Müller planuje znaczące inwestycje w wydajność i możliwości zakładu suszenia mleka w Skelmersdale.

Dyrektor generalny Müller Milk & Ingredients, Rob Hutchison, nazwał to „znaczącą inwestycją w brytyjski przemysł mleczarski”. Podkreślił jednocześnie ambicję rozwoju Müller i stworzenia lepszej przyszłości dla sektora. Carl Woodcock z Yew Tree Dairy wyjaśnił, że z perspektywy rodziny właścicieli „nadszedł czas na eksplorację nowych możliwości”.

źródło: AgraEurope

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 20:33