StoryEditor

Nowy prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich!

Od 1 czerwca br. pracę w KZSM rozpocznie nowy prezes zarządu KZSM. Kogo wybrała Rada?
28.05.2024., 14:48h

Właśnie Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich poinformował, że na nowe stanowisko prezesa KZSM Zw. Rew. wybrano Arkadiusza Pisarka. W marcu br. informowaliśmy o tym, że ze stanowiska prezesa zrezygnował Waldemar Broś, który był szefem tego związku przez 22 lata, ale także Stanisław Wieczorek. Oficjalną przyczyną rezygnacji pełnienia funkcji w KZSM jest przejście na emeryturę od 1 lipca br, natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich wpadł w finansowe tarapaty.

W kwietniu br. KZSM rozpoczął intensywne poszukiwanie kandydata na stanowisko prezesa i ogłosił jakie wymagania taka osoba musi spełnić, aby była wzięta pod uwagę. 

Kogo wybrał KZSM na prezesa?

Rada KZSM Zw. Rew. wybrała na Prezesa Zarządu KZSM Zw. Rew.  Arkadiusza Pisarka, który obejmie stanowisko z dniem 1 czerwca br. 

- Z branżą mleczarską jest związany od niemal 30 lat. Arkadiusz Pisarek prowadzi obecnie firmę handlową, która zajmuje się obrotem produktami mleczarskimi. W latach 2000-2008 pełnił funkcję zastępcy prezesa zarządu Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej we Włocławku, w latach 2008-2018 piastował stanowisko Country Menagera w firmie EXIMO Agro-Marketing AG, a od września do grudnia 2018 r. był wiceprezesem zarządu ds. Handlu i Marketingu OSM Łowicz - wymienia KZSM. 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 16:14