Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Rynek rzepaku>

Kolejna ustawa dotycząca rolnictwa do poprawki. Rolniczy Temat odc. 18

W tym tygodniu rząd na posiedzeniu gabinetu przyjął tekst projektu ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. 

 

dr Juliusz Urban5 sierpnia 2022, 11:15

Ustawa była długo oczekiwana w środowisku biopaliwowym, ale niestety zapisy zawarte w tym projekcie są wysoce szkodliwe dla rolników uprawiających rzepak, jak i przetwórców.

Zmiany legislacyjne mogą odbić się na dramatycznie spadającym zapotrzebowaniu rzepaku na biopaliwa i tym samym wywrzeć znaczący wpływ na strukturę zasiewów w Polsce. O szczegółach zaproponowanych zapisów rozmawiamy z Adamem Stępniem, dyrektorem generalnym KIB i PSPO w kolejnym wydaniu programu Rolniczy Temat.


Zachęcam do obejrzenia całego odcinka!


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)