StoryEditor

Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu będą mieć nowego właściciela?

W UOKiK pojawił się wniosek o przejęcie przez Tomasza Stokłosę kontroli nad Polskimi Zakładami Zbożowymi w Wałczu. Kim jest i czym się zajmuje?
12.06.2024., 12:16h

Tomasz Stokłosa przejmie kontrolę nad PZZ w Wałczu?

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek dotyczący planowanego przejęcia przez Tomasza Stokłosę kontroli nad Polskimi Zakładami Zbożowymi sp. z o.o. z siedzibą w Wałczu.

Zobacz także:Zapasy zbóż wcale nie są takie duże. Ekskluzywny wywiad – rzeka z nowym prezesem Elewarr Sp. z o.o.

Tomasz Stokłosa, znany przedsiębiorca i rolnik, prowadzi szeroko zakrojoną działalność rolniczą oraz gospodarczą. Jest aktywny na polskim rynku w kilku sektorach, w tym uprawie i sprzedaży zbóż, produkcji kurzych jaj wylęgowych, hodowli drobiu, produkcji i sprzedaży mięsa drobiowego oraz utylizacji odpadów innych niż niebezpieczne. Jego działalność obejmuje zarówno bezpośrednie zarządzanie, jak i kontrolę poprzez szereg spółek zależnych. Tomasz Stokłosa jest prywatnie synem Henryka Stokłosy.

PZZ Wałcz - czym się zajmuje? 

Polskie Zakłady Zbożowe sp. z o.o. (PZZ) z Wałcza są istotnym graczem w branży rolniczej i przetwórczej. Firma zajmuje się produkcją przemysłowych mieszanek paszowych i koncentratów dla zwierząt, produkcją mąk, a także hodowlą drobiu. Dodatkowo, PZZ prowadzi działalność handlową produktami rolnymi, zarządza gospodarstwem rolnym, uprawia zboża oraz prowadzi skup i sprzedaż zbóż.

image

Zamojskie Zakłady Zbożowe z rekordowymi stratami. Jaka będzie strategia KGS?

Michał Czubak

fot. PZZ Wałcz

Michał Czubak
Autor Artykułu:Michał Czubak Dziennikarz portalu tygodnik-rolniczy.pl oraz portalu Halo Wieś. Michał Czubak to wieloletni dziennikarz prasowy i telewizyjny. Był dziennikarzem w takich mediach jak Głos Wielkopolski, Tydzień Ziem Śremskiej, NaEkranie.pl czy TV Wielkopolska. Specjalizujący się w tematyce aktualnych wydarzeń w rolnictwie oraz o tematyce bezpieczeństwa na wsi.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. lipiec 2024 15:01