StoryEditor

Jest nowy przetarg na dzierżawę Terminalu Zbożowego w Porcie Gdynia!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ogłoszenia nowego przetargu na dzierżawę Terminalu Zbożowego jeszcze w miesiącu maju, Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA już 25 maja br. zaprosił oferentów do udziału w postępowaniu przetargowym.
28.05.2024., 10:33h

Jak opisuje w ogłoszeniu o przetargu Zarząd Portu, Terminal Zbożowy w Porcie Gdynia o łącznej powierzchni 57.863 m2 przeznaczony jest na działalność eksploatacyjną, przeładunkową i składową w obrocie portowo-morskim ładunków suchych i płynnych pochodzenia roślinnego, z wyłączeniem ładunków masowych luzem (innych niż zboża), złomu i innych rodzajów odpadów oraz prowadzenia działalności stoczniowej.

Postępowanie na dzierżawę terminalu przeprowadzone będzie w trybie przetargu publicznego ograniczonego.

Pierwszym Etapem przetargu ma być złożenie wniosków o dopuszczenie do udziału w Postępowaniu wraz z ofertami wstępnymi – termin zgłoszeń do tego etapu upływa 3 lipca 2024 r o godz.10.00.

Publiczne otwarcie ofert nastąpi w tym samym dniu o godz. 11.00.

Do Drugiego Etapu składającego się z prezentacji i omówienia ofert wstępnych, w tym koncepcji modernizacji terminalu oraz z zaproszenia do złożenia oferty ostatecznej zostaną dopuszczone firmy spełniające określone warunki.

Oferent przed złożeniem wniosku zobowiązany jest, pod rygorem odrzucenia wniosku, do wcześniejszych oględzin przedmiotu dzierżawy dnia 12 czerwca 2024 r. do godz. 14.00.

Pozostało 80% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 09:46