StoryEditor

Program “Idę po Rekord”: Największy plon rzepaku odnotowano na Pomorzu

Kolejny Indywidualny Rekord na największy plon rzepaku ozimego zebranego z jednego hektara ustanowiono 25 lipca 2022 r. w miejscowości Papów Biskupi w woj. kujawsko-pomorskim. Nagrodę za największy zebrany plon otrzymał rolnik z Pomorza, Bartosz Wiśniewski.
30.07.2022., 11:07h

Wysokie plony z programem “Idę po rekord” – jaka była wysokość zebranych plonów?

Rolnik w uprawie zastosował dwie odmiany rzepaku: LG Aviron  i Dominator. Zebrane plony osiągnęły następujący poziom:

  • przy zastosowaniu odmiany LG Aviron – 5,48 t/ha,
  • przy zastosowaniu odmiany Dominator – 5,47 t/ha.

W celu ochrony uprawy rolnik zastosował produkt BlueN, który jest tegoroczną nowością od firmy Corteva.

Tak jak w przypadku poprzednich rekordów proces zbiorów oraz pomiar były nadzorowane przez certyfikowanego sędziego z Biura Rekordów, który zatwierdził nowy Indywidualny Rekord Gospodarstwa prowadzonego przez Bartosza Wiśniewskiego.

“Moim celem jest osiąganie wysokich i stabilnych plonów […]”

Zdaniem rolnika zastosowanie programu “Idę po Rekord” odegrało kluczową rolę w uprawie tegorocznego rzepaku. Jest właścicielem dużej powierzchni gruntów i, jak sam przyznaje, od wielu lat korzysta z usług firmy Chemirol, dzięki czemu osiągał zadowalające plony, które w tym roku poprowadziły go do ustanowienia rekordu.

–  Na tę chwilę posiadamy 150 hektarów ziemi uprawnej. Z firmą Chemirol współpracuję około dwóch lat. Zawsze mogę liczyć na pomoc i wsparcie od doradcy. Moim celem jest osiąganie wysokich i stabilnych plonów, dlatego zdecydowałem się zastosować odmiany Aviron i Dominator, produkty firmy Innvigo oraz BlueN. Dzisiejsze dobre wyniki to przede wszystkim zasługa zastosowania technologii oferowanych w ramach programu „Idę po Rekord”. Cieszę się bardzo z naszego wspólnego sukcesu – komentuje właściciel gospodarstwa, Bartosz Wiśniewski.

Chemirol wspiera działania Programu “Idę po Rekord”

Program “Idę po Rekord” przedstawia autorską strategię firmy Chemirol. Celem programu jest dostosowanie przygotowanych technologii do wyzwań zmieniającego się rolnictwa i potrzeb rolników. Bartosz Wiśniewski, jak każdy rolnik, miał wysokie oczekiwania wobec proponowanych rozwiązań. Właściciele gospodarstw nieustannie poszukują metod uprawy, które pomogą im uzyskać satysfakcjonujące i stabilne plony.

Jak przyznaje rolnik, dzięki działaniom i wsparciu Chemirolu, droga do rekordowych plonów jest łatwiejsza. Firma oferuje klientowi gotowe rozwiązania, które są owocem wieloletnich doświadczeń zdobytych podczas pracy z rolnikami. Chemirol współpracuje także z wieloma ośrodkami naukowo-badawczymi, dzięki czemu poszerza wiedzę swoich pracowników.

  – Program „Idę po Rekord” został stworzony przez PUH „Chemirol” sp. z o.o., aby pomóc rolnikom w podejmowaniu niełatwych decyzji związanych z uprawą roślin. Decyzji, które pozwolą osiągnąć przede wszystkim własne rekordy gospodarstwa, a nawet powalczyć o Rekord Polski – zapewnia Krzysztof Bzdęga, Dyrektor Działu Wiedzy i Rozwoju. – Żeby osiągnąć tak dobre wyniki, jak Pan Bartosz Wiśniewski, najlepiej skontaktować się z doradcą Chemirolu, który pomoże podjąć decyzję i odpowiedzieć na trudne pytania pojawiające się podczas przygotowania stanowiska i okresu wegetacji – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat programu “Idę po Rekord” są publikowane na bieżąco na stronie www.ideporekord.pl, gdzie każdy rolnik znajdzie wiadomości na temat, m.in. upraw, które obejmuje program.

oprac. jcz

Źródło: Chemirol

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 00:23