Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Polski sposób na odstraszanie kun

14.03.2018

Drukuj

Polski sposób na odstraszanie kun

Artykuł dostępny

Kuna to małe, łasicowate, przyjaźnie wyglądające zwierzę. Żywi się gryzoniami, żabami i owadami, ale lubi też owoce. Jednym z jej przysmaków są ptaki i ich jaja. Jako drobny drapieżnik może skutecznie eliminować myszy, ale poza tym niestety wykrada jaja z kurników i zabija kury. Popularne na wsi są szczególnie dwa gatunki: kuna domowa i kuna leśna.

r e k l a m aKuny mogą wyrządzić poważne straty po dostaniu się pod maskę pojazdu. Giętkie, drobne zwierzę bez problemu przeciśnie się do środka pojazdu, gdzie ma łatwy dostęp do przewodów i kabli. Poprzegryzane i poniszczone instalacje to częsty kłopot wielu kierowców.
Kuna może zamieszkać w stodole czy w spichlerzu, ale często staje się nieproszonym gościem poddasza czy strychu domu.

Jak pozbyć się zwierzęcia bez użycia drastycznych metod? Polski start-up Kunagone znalazł sposób na nieproszonych gości.

Kunagone to woreczek wypełniony sierścią psów, naturalnych wrogów kuny oraz woskiem i dodatkiem zapachowym. Woreczek wystarczy powiesić lub zostawić w miejscu, które chcemy bronić przez kuną. Jak twierdzą producenci, zapach odstrasza kuny nawet przez pół roku.

Pomysłodawcy wypróbowali środek w doświadczeniach poświadczających o jego skuteczności. Jeśli jednak psi zapach odstrasza kuny, dlaczego nie wystarczy pies w domu czy w obejściu? Otóż do zapachu konkretnego psa szkodnik może się przyzwyczaić – a nie mamy w zwyczaju zmieniać pupili co pół roku, dlatego woreczek sierści wydaje się być rozsądniejszym rozwiązaniem.

Co więcej, jak twierdzą producenci, woreczek z sierścią może okazać się skutecznym postrachem dla innych zwierząt. Pierwsze pozytywne efekty działania odnotowano na dzikach, a cały czas trwają testy przeciwko lisom i kretom.

al na podst. Kunagone.pl, fot. ekologia.pl

Polecane dla Ciebie:

article icon

Mikroelementy wspomogą zimowanie

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii