StoryEditor

Zamęt w nowelizacji Prawa łowieckiego

Zamiast sołtysów szacowaniem szkód łowieckich zajmą się pracownicy ODR-ów. Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Sejmie kolejną nowelizacją prawa łowieckiego. Sprawa wzbudziła jednak wiele emocji, gdyż przeciwko zmianom zaprotestowała część posłów… PiS-u. 
08.06.2018., 12:06h
Co do jednego wszyscy się zgadzają. Uchwalony niedawno nowy system szacowania szkód łowieckich nie działa i dlatego potrzebna jest szybka nowelizacja ustawy Prawo łowieckie.
– Ta nowelizacja ustawy dotyczy tylko szacowania strat. Poprzednia ustawa z powodów  technicznych nie mogła wejść w życie. Zaprotestowały bowiem gminy, które nie chcą szacować strat. W nowym systemie proponujemy, aby w komisjach zamiast przedstawiciela gminy, sołtysa, był pracownik ośrodka doradztwa rolniczego – tłumaczył Robert Telus, poseł sprawozdawca, który jednocześnie zaapelował do posłów o szybkie przyjęcie ustawy. 

Za zgłoszenie takiej poprawki podziękowały gminy, które przypomniały, że od początku mówiły, że system nie zadziała tak jak powinien.
– Wyraźnie wskazywaliśmy, że przekazanie obowiązków szacowania szkód społecznikom, czyli sołtysom, bez pieniędzy na ten cel to jest martwy zapis. Dziękuję za inicjatywę wykreślenia sołtysów z tej ustawy – powiedział Edward Trojanowski ze Związku Gmin Wiejskich.

Opozycja poparła zmiany, ale jednocześnie zaproponowała, aby zamiast pracowników ODR-ów wpisać do ustawy przedstawicieli Izb Rolnicz...
Pozostało 72% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 20:09