StoryEditor

Lasy Państwowe szkolą jak szacować szkody łowieckie

Na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych rozpoczął się cykl szkoleń dotyczący szacowania szkód łowieckich, które organizuje i przeprowadza Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu.
11.05.2018., 09:05h
W ramach każdego cyklu przeprowadzonych zostanie sześć szkoleń. Wszystkie odbywają się w Ośrodku Szkoleniowym Lasów Państwowych w Puszczykowie pod Poznaniem we współpracy z Opolską Izbą Rolniczą oraz w jej siedzibie. Jak informują Lasy Państwowe, Łącznie w tym roku zorganizowanych zostanie jeszcze 79 szkoleń w różnych regionach kraju.

Informacje o szkoleniach są przekazywane do wszystkich gmin poprzez urzędy marszałkowskie, koła łowieckie, zarządy okręgowe PZŁ, izby rolnicze, nadleśnictwa a także za pośrednictwem strony internetowej Lasów Państwowych.

Uruchomiona została też rejestracja na szkolenia za pomocą aplikacji dostępnej na stronie LP. Przy rejestracji preferowani są przedstawiciele organów gmin oraz organów wykonawczych jednostek pomocnych gmin.

W nadleśnictwach będą prowadzone szkolenia o charakterze lokalnym, które będą dotyczyć  szacowania szkód łowieckich ze szczególnym naciskiem na stosowanie procedur wynikających z ustawy Prawo łowieckie.

Dla wszystkich zainteresowanych, zostaną uruchomione szkolenia z zakresu szacowania szkód łowieckich na platformie e-learningowej LP oraz film instruktażowy na kanale YouTube LP. W przygotowaniu jest również podręcznik dla osób szacujących szkody łowieckie. 

Lasy Państwowe przygotowały także informator n temat szacowania szkód łowieckich oraz wzory potrzebnych dokumentów:

Masz problem ze zgłoszeniem szkody? Wątpliwości dotyczące zgłaszania szkód łowieckich rozwiewamy w naszym artykule pt. „Interpretacja Prawa łowieckiego przez resort środowiska”.
mm

Źródło: Lasy Państwowe
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 12:44