StoryEditor

Ciągnik z ładowaczem czy ładowarka teleskopowa? Film z TESTU Massey Ferguson 5S.125 kontra TH.7038

Co wybrać, ładowarkę czy  ciągnik z turem? Z jednej strony uniwersalność, dobra widoczność i przestronna kabina, z drugiej wysoki udźwig, zwrotność i wydajność załadunku. Konkurencja czy uzupełnienie zastosowań?
24.03.2023., 12:03h

Firma Massey Ferguson dostarczyła do testu ciągnik 5S.125 (następca serii 5700 S) z ładowaczem FL.4121 oraz ładowarkę teleskopową TH.7038. Choć można nimi z powodzeniem ładować obornik, słomę, czy transportować nawozy i paszę na paletach, dzieli je przepaść wynikająca od możliwości ładunkowych po komfort.

Ciągnik Massey Ferguson 5S.125: wyposażenie

Testowany ciągnik ma 4-cylindrowy silnik AGCO Power o poj. 4,4 l, deklarowana przez producenta moc maksymalna to 125 KM, a moment obrotowy 520 Nm. Silnik ma intercooler oraz turbinę o stałej geometrii łopatek. Za spełnienie norm emisji spalin (Stage V) odpowiada filtr DPF, katalizator DOC oraz układ SCR (z AdBlue). Moc na koła przekazuje przekładnia Dyna-6 z 24 przełożeniami w każdym kierunku (4 zakresy, 6 biegów).

Atutem ciągnika 5S.125 jest wygodne wejście
Atutem ciągnika 5S.125 jest wygodne wejście

Ciągnik ma automatyczną zmianę przełożeń AutoDrive, po wcześniejszym określeniu grupy biegów do pracy w tym trybie: w trybie polowym zmieniają się tylko półbiegi, a w szosowym zakresy i biegi. Na dotykowym terminalu trzeba też określić obroty silnika, przy których nastąpi automatyczna zmiana biegów. Można ustawić też zakres prędkości do ...

Pozostało 90% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 20:25