StoryEditor

Ładowarka Kramer KT144: zwinna, wydajna, kompaktowa [FILM z testu]

Kompaktowa ładowarka do starszych budynków z niskimi przejazdami i ograniczoną możliwością manewrowania pomoże w codziennej pracy. Jak ładowarka Kramer KT144, zwinna i wydajna maszyna, sprawdziła się w naszym teście? Zobacz film!
31.01.2023., 10:01h

testujemy dla was
Ładowarka zamiast taczki

Podczas redakcyjnego testu sprawdziliśmy, jak w obsłudze stada opasów spisuje się najmniejsza ładowarka teleskopowa marki Kramer – KT144, z silnikiem o mocy 45 KM, która trafiła do nas tuż po krajowej premierze na targach Agrotech w Kielcach. Jej długość całkowita ze standardową łyżką to 394 cm, jednak o użyteczności w ciasnych przestrzeniach bezsprzecznie świadczy wysokość całkowita 199,5 cm i szerokość 156 cm.

ładowarka kramer kt144

Członkowie ekipy testującej zauważają, że można nią wjechać wszędzie tam, gdzie dotychczas pracowało się taczką. Przed wjazdem do niskich budynków trzeba jednak pamiętać o odchyleniu żółtej lampy ostrzegawczej, sterczącej kilkanaście cm nad dachem. Szerokie, ale niewysokie koła 31 × 15.50-15 pozwoliły na uzyskanie tylko 30-cm prześwitu. To cena, jaką trzeba ponieść w zamian za ograniczenie wysokości całkowitej.

Niewielki 30-cm prześwit utrudnia pokonywanie nierówności, ale to nie jest maszyna do pracy w terenie.
Niewielki 30-cm prześwit utrudnia pokonywanie nierówności, ale to nie jest maszyna do pracy w terenie.

Kabina bez luksusu, ale z dobrą widocznością

Do kabiny wchodziło się wygodnie, choć w najwęższym miejscu między fotelem a kokpitem było tylko 36 cm przestrzeni. Aby wygodniej ...

Pozostało 89% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 07:53