StoryEditor

Test ciągnika Claas Elios 210: jak się sprawdził?

Ciągnik Claas Elios można docenić dopiero po tym, gdy będzie używany do wymagających prac. Wtedy ciągnik pokazuje się od najlepszej strony. Przedstawiamy kolejny spośród testowanych ciągników 75 KM w wadze lekkiej.
23.06.2022., 14:06h

Kabina i ergonomia

Kabina jest najmniejsza w testowanej grupie (dł. 132, szer. 130 cm). W jej środku jest dużo ciemnoszarych plastików. Wskaźniki na desce rozdzielczej są duże i czytelne, w ich skład wchodzi niewielki wyświetlacz. Wejście do kabiny jest ciasne, a wsiadanie przez uniesioną na wysokość 19,5 cm podłogę nad skrzynią biegów nieco utrudnione. Od tunelu do sufitu pozostaje 123 cm. Jest to odległość mierzona do wywiewów klimatyzacji, które umieszczone są z przodu na górze kabiny. Nad głową pozostaje więcej miejsca. Podłoga kabiny znajduje się na wysokości 76 cm.

Tunel z podwyższoną podłogą nad skrzynią biegów ma szerokość 40 cm, dlatego pozycja w kabinie niekoniecznie jest wygodna. W opcji dostępny jest prosty, pneumatycznie amortyzowany fotel traktorzysty, fotelu dla pasażera nie ma – to minus. W kabinie jest za to kilka miejsc, gdzie można odłożyć różne przedmioty.

Kabina ma stosunkowo szerokie słupki środkowe. Szyb bocznych niestety nie można otwierać. Widoczność do tyłu jest bardzo dobra. Do przodu nieco gorsza, powodem jest niska pozycja na fotelu i szeroka maska. Traktorzysta musi wychylać się do przodu, aby...

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 22:36