StoryEditor

Nasz test: ciągnik Case IH Farmall 75 A - poręczny traktor z dobrą widocznością

Ciągniki serii Farmall A to dobrze znane i popularne maszyny. Do porównania stanęła najnowsza wersja ciągnika o mocy silnika 75 KM. Sprawdzamy wyniki, pomiary i oceniamy ciągniki 75 KM w wadze lekkiej. Zobacz film z testu ciągnika!
23.06.2022., 12:06h

Kabina i ergonomia

Wnętrze kabiny o wymiarach 148 × 140 cm (dł. × szer.) jest dobrze wykonane, plastiki są dobrej jakości. Kierownica odchyla się po wciśnięciu pedału – plus za to rozwiązanie. Jeśli poprawnie wyreguluje się lusterko, wejście z lewej strony jest bardzo wygodne. Z prawej strony utrudnia je dźwignia do obsługi ładowacza czołowego. Kabina jest przestronna. Po otwarciu drzwi odchylają się o 61 cm, to dobry wynik jak dla konstrukcji kabiny z czterema słupkami. Prosty, pneumatycznie amortyzowany fotel Grammer musi być precyzyjnie wyregulowany, w przeciwnym razie uderza w górny ogranicznik. Naszym zdaniem w kabinie siedzi się za nisko. Siedzisko dla pasażera składa się na sprężynie, miejsce dla nóg jest wystarczające.

Wycieraczka na szybie przedniej nie ma trybu pracy przerywanej. Widoczność do przodu jest dobra, maska silnika nie należy do wąskich. Do góry widoczność ogranicza wspornik pomiędzy przednią szybą a otwieranym oknem dachowym. Słupki kabiny zawsze znajdują się na jej narożnikach, traktorzysta musi się wychylać, aby zobaczyć krawędzie maszyny zawieszonej na TUZ. Widoczność na ramiona podnośnika i zaczep jest bardzo dobra....

Pozostało 83% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 21:38