Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Alpha i Aeon pracują mimo wiatru – zmniejszenie znoszenia cieczy roboczej o 80 proc.

Zastosowanie rękawa obok zwiększenia wydajności pozwala na zmniejszenie znoszenia cieczy do 80%, redukcję zużycia środków ochrony roślin do 30% i wody do 50%. Hardi oferuje belki Twin Force od 18 do 36 m – informuje firma Hardi.

Jan Beba20 maja 2023, 08:55
Podczas jednej z wiosennych prezentacji k. Radomia firma Hardi pokazała najnowszy model samojezdnego opryskiwacza Alpha Evo III ze zbiornikiem 5100 l, belką o szerokości 30 m z pomocniczym strumieniem powietrza Twin Force. 

Prezentowany na Mazowszu model miał zawieszenie oparte na trzech poduszkach powietrznych, hydrauliczny rozstaw kół w zakresie od 1,8 do 2,8 m, a także system AutoSelect do automatycznej zmian rozpylaczy z kabiny oraz stałej cyrkulacji cieczy. System AutoSelect sprawdza się przy zmianach prędkości roboczej, bo może automatycznie przełączać się między dwoma rozmiarami rozpylaczy, dzięki czemu pracę jednego rozpylacza może przejąć większy rozpylacz, przy większych prędkościach.


W wyposażeniu flagowego opryskiwacza Hardi jest bogaty systemy zarządzania belką, na który składają się: czujniki ultradźwiękowe do kontroli wysokości pracy, z możliwością wyboru między trybem gleby, uprawy lub hybrydowym, zawór proporcjonalny do płynnych ruchów (AutoHeight, AutoTerrain), korekcja nachylenia, pochylenia i wysokości (AutoHeight, AutoTerrain), czy korekcja skosu i wysokości (AutoSlant).

Hardi Aeon Centura Line

Z kolei na pagórkowatych polach pod Bydgoszczą odbył się pokaz pracy zaczepianego opryskiwacza Hardi Aeon Centura Line. Centura to zupełnie nowa konstrukcja. W opryskiwaczu zupełnie zmieniono ramę i układ zawieszenia belki, a tylna oś jest skrętna. Rozstaw osi w nowym opryskiwaczu można regulować skokowo w zakresie 1,8, 2,0 i 2,25 m. Oś opryskiwacza amortyzowana jest hydraulicznie, a błotniki sterowane oddzielnymi siłownikami skręcają się wraz z kołami. 


Centura przystosowana jest do rolnictwa precyzyjnego, w tym wyłączanie pojedynczych rozpylaczy lub utrzymywanie stałego wydatku cieczy na całej szerokości belki podczas jazdy na zakrętach. Wymaga to szybkiego centrum operacyjnego, który w bardzo krótkim czasie przetworzy dużą ilość danych. Opryskiwacz wyposażony jest w układy telemetryczne co pozwala zdiagnozować usterkę zdalnie. Nowy opryskiwacz wyposażony jest w ISOBUS a do jego obsługi można użyć fabrycznie dostarczanego terminala HC 9700.

Opryskiwacz Hardi Aeon Centura oferowany jest z belkami o szerokości od 24 do 36 m i zbiornikiem o pojemności 5200 l. Wszystkie funkcje opryskiwacza, obsługa zaworów odbywa się elektronicznie. Służy do tego dotykowy monitor umieszczony w pobliżu rozwadniacza, monitor można obsługiwać także z wykorzystaniem przycisków. Z lewej strony opryskiwacza znajdują się schowki do przedmiotów ochrony osobistej operatora, a z prawej strony większe pojemniki m.in. na zapasowe filtry lub chemię. Również z prawej strony znajduje się sekcja filtracji cieczy i wszystkie rozdzielacze kierujące obiegiem cieczy.Jan Beba


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)