StoryEditor

Wąski, komfortowy New Holland serii T4

Szczególną uwagę zwraca niski poziom hałasu w kabinie, widoczność i płaska podłoga.
15.05.2023., 14:05h
VisionView to kabina, która do wąskiej serii T4 F/N/V wprowadza komfort typowy dla standardowych ciągników. Do tego dochodzi płaska podłoga i unikalna konstrukcja przedniej szyby z nisko położoną, kompaktową pokrywą silnika, która zakrywa cały układ neutralizacji spalin. Dzięki temu kierowca ma niezakłóconą widoczność do przodu. Ponadto jednoczęściowa szyba boczna i konstrukcja czterosłupkowa poprawiają widoczność na boki i do tyłu, co dodatkowo zwiększa poczucie przestronności pomimo ograniczonej przestrzeni.  

T4 korzysta z rozwiązań większych serii

New Holland chwali swój produkt tym, że VisionView jest najcichsza w segmencie, a poziom hałasu wynoszący zaledwie 71 dB(A) dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo operatora. Poza tym dysponuje ona zaletami ekskluzywnej kabiny Blue Cab 4 z systemem podwójnej filtracji kategorii 2 i 4.
System multimedialny i interfejs człowiek-maszyna zmodernizowano na wzór większych braci tego modelu, czyli T7 i T8, a na cyfrowym zestawie wskaźników InfoView można obsługiwać wszystkie elementy sterowania i ustawienia maszyny. 

Wysoki moment obrotowy

Maksymalny moment obrotowy silnika F5C FPT wynosi 518 Nm przy najniższych obrotach 1300 obr./min, a zapas momentu zwiększono do 40%. Aby sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom nabywców, obwody hydrauliczne przeprojektowano, stosując tylko jedną pompę o wydatku do 80 l/min dla nowych układów zawieszenia i zaworów hydrauliki zewnętrznej. Seria T4 przeznaczona jest dla firm usługowych oraz właścicieli małych i średnich sadów, a także winnic i do zastosowań specjalistycznych.

Jan Józefowicz
źródło: New Holland
Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 00:27