Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Porównywarka cen nawozów - sprawdź ile Cię kosztuje 1 kg azotu!

Obrazek

Azot jest głównym czynnikiem plonotwórczym i jego stosowanie jest kluczowe dla uzyskania odpowiedniego plonu. Z uwagi na drastyczne podwyżki cen nawozów w III i IV kwartale 2021 roku gospodarowanie tym składnikiem powinno być bardzo precyzyjne i dostosowane do rzeczywistych potrzeb roślin. Ale nie tylko. Warto też wiedzieć ile kosztuje 1 kg azotu w czystym składniku.

17 marca 2022, 08:53
Na rynku mamy dostępne nawozy azotowe z różnych firm, z różnym poziomem zawartości azotu w czystym składniku i w różnej formie: azotanowej (saletrzanej), amonowej i amidowej. Każdy rolnik kupuje inny nawóz od różnych dystrybutorów na różnych warunkach i w różnych cenach. Przy tworzeniu kalkulacji opłacalności produkcji danej rośliny warto także mieć świadomość ile kosztowało nawożenie mineralne.

W tym celu przygotowaliśmy dla Was prostą porównywarkę nawozów, która pozwoli Wam zorientować się jaki jest koszt czystego składnika w nawozie, który zakupiliście i zastosowaliście w swoim gospodarstwie.

Formularz składa się z kilku bardzo prostych kroków:

Krok 1: Wybierz z listy nawóz azotowy lub wieloskładnikowy zawierający azot z listy.

Krok 2: Wybierz rozmiar opakowania w jakim go zakupiłeś.

Krok 3: Podaj cenę za opakowanie. UWAGA! Na swojej fakturze lub paragonie masz najczęściej cenę za 1 tonę nawozu. Jeżeli tak to wpisując cenę wybierz opakowanie 1000 kg lub podziel kwotę na pół i wybierz opakowanie 500 kg.

Krok 4: Oblicz koszt 1 kg nawozu w czystym składniku.

Możesz wykonać ponownie te obliczenia dla innego nawozu. W tym kliknij przycisk "Dodaj kolejny nawóz".

Mamy nadzieję, że ta prosta porównywarka będzie dla Ciebie pomocna w rolniczych kalkulacjach.

UWAGA: Jeżeli potrzebujesz konkretnych i znacznie bardziej szczegółowych danych dotyczących obliczania zapotrzebowania roślin na azot, to znajdziesz je w materiałach z naszych Seminariów uprawowych 2022, które opublikujemy w lutowym wydaniu top agrar Polska.

ZAMÓW LUTOWY NUMER JUZ TERAZ!

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)