StoryEditor

Bogata oferta odmian kukurydzy

Ostatni sezon pokazał, że wybór właściwej odmiany kukurydzy – idealnie dopasowanej do specyficznych warunków pola i gospodarstwa, ma ogromne znaczenie. Okazuje się, że warto zwracać nie tylko uwagę na plon. Warto wiedzieć, jakie odmiany proponują firmy hodowlano-nasienne na nowy sezon. Jest w czym wybierać.
15.12.2021., 12:12h

Nie ma idealnej odmiany kukurydzy, która sprawdzi się w każdym gospodarstwie i na każdym polu. Aczkolwiek ostatnie sezony pokazują, że powinniśmy szczególnie wnikliwie analizować ich ofertę na rynku, tak aby wybrać tę najbardziej dopasowaną do naszych gleb i warunków uprawy. Tym bardziej że jest w czym wybierać, a hodowcy cały czas wprowadzają coraz bardziej elastyczne odmiany. Dlatego, tak jak i w poprzednich latach, poprosiliśmy firmy hodowlano-nasienne o wskazanie i scharakteryzowanie 2 odmian ziarnowych i 2 odmian kiszonkowych, które szczególnie rekomendują na najbliższy sezon. Informacje w tym zestawieniu pochodzą od firm, a zestawienie ułożone jest alfabetycznie – wg nazw firm. Zastosowano w nim skróty: Z – odmiana ziarnowa, K – odmiana kiszonkowa, U – odmiana uniwersalna.

W zestawieniu znajdą się odmiany kukurydzy rekomendowane przez: Bayer (DEKALB), Caussade Pro, Farm Saat, HR Smolice, IGP Polska, KWS, Lidea, Limagrain, MAS Seeds, Pioneer (Corteva), RAGT, Saatbau Polska, Saaten Union, Syngenta.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie odmiany kukurydzy – w tym wiele nowości, rekomendują firmy na najbliższy sezon, koniecznie przeczytajcie artykuł: Kukurydza – nie tylko plon! w numerze 1/2021 top agrar od str. 92.

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 13:55