Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ciągnik przygniótł 70-latka – bardzo trudna akcja strażaków

Obrazek

12.05.22 doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, który stoczył się i przygniótł mężczyznę. Jak strażacy sobie poradzili?

Dorota Kolasińska14 maja 2022, 08:17

Jak podaje Komenda Powiatowa PSP w Braniewie 12.05 rano strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, do którego doszło w lesie w pobliżu miejscowości Biedkowo - Osada gm. Frombork, podczas zwożenia drzewa.

- Ciągnik rolniczy przewrócił się na dach unieruchamiając w zgniecionej kabinie 70 letniego kierowcę. Aby wydobyć poszkodowanego strażacy musieli wykorzystać narzędzia hydrauliczne. Poszkodowany z urazem kończyny dolnej został ewakuowany z przewróconego ciągnika a po udzieleniu pomocy medycznej przeniesiony kilkaset metrów do pojazdu ZRM – podaje PSP w Braniewie.


Mężczyzna doznał również urazu głowy. Akcja była utrudniona ze względu na bardzo słaby dojazd dla służb ratowniczych, a sprzęt trzeba było przenosić kilkaset metrów. Z urazem kończyny dolnej oraz głowy został przewieziony do szpitala.


 

Na szczęście udało się w kilkanaście minut wydobyć mężczyznę spod ciągnika. Przez kilkanaście minut strażacy, medycy i policjanci walczyli skutecznie o życie. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Biedkowo - Osada gm. Frombork.

Oprac. dkol na podst. PSP w Braniewie

Fot KP PSP w BraniewiePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)