Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Pechowy poniedziałek dla trzech kierowców ciągników

Obrazek

Nikt nie lubi poniedziałków, ale ten ostatni zostanie w pamięci aż trzech uczestników ruchu drogowego w woj. warmińsko-mazurskim. Grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. 

Dorota Kolasińska30 czerwca 2022, 13:52
Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiej Policji zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili ciągniki rolnicze pod wpływem alkoholu

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli w gminie Biała Piska. Ciągnik rolniczy marki Ursus tuż przed godz. 9.00 prowadził 65-letni mężczyzna, który wykazywał objawy spożycia alkoholu, a badanie trzeźwości alkomatem pokazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Oprócz tego, że prowadził pojazd w niezbyt trzeźwym stanie, ponadto policjanci stwierdzili brak uprawnień do poruszania się ciągnikiem. A na dokładkę ciągnik nie był dopuszczony do ruchu. 

- Są to wykroczenia zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Do tego dochodzi jeszcze prowadzenie ciągnika w stanie nietrzeźwości, co jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat - podają policjanci. 

Drugi z zatrzymanych, tym razem w powiecie gołdapskim w miejscowości Surminy koło godziny 13.00 po kontroli miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Również grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Trzeciego z kolei zatrzymali policjanci z okolic Iławy. Podczas rutynowego patrolu miejscowości Susz, funkcjonariusze zauważyli podejrzanie poruszający się ciągnik rolniczy. I tym razem się nie pomylili się, kierowca miał 07, promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 39-latkowi prawo jazdy.

Warto pamiętać, że picie alkoholu i wsiadanie do pojazdu zagraża zarówno nam samym, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Dla tych trzech mężczyzn poniedziałek okazał się pechowy, ale innym kierującym w tej okolicy, zatrzymania kierowców ciągników mogły uratować życie. 

oprac. dkol na podst. warminsko-mazurska.policja.gov.pl
fot. Pixabay
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)