StoryEditor

Świnie w rowie w Somiance: wypadek trzech pojazdów na Mazowszu

Na drodze krajowej nr 62 w Somiance w powiecie wyszkowskim na Mazowszu doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Sytuacja dość kłopotliwa, bo świnie się rozbiegły po drodze.
26.01.2022., 13:01h

Mazowiecka Policja informuje, że 24 stycznia br. doszło do wypadku drogowego, w którym brały udział trzy pojazdy – ciężarówka, ciągnik rolniczy i samochód osobowy. Z ustaleń policjantów wynika, że 34-letni kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przyczepę ciągnika rolniczego. W wyniku uderzenia ciągnik rolniczy zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka peugeotem kierowanym przez 30-letniego mieszkańca gminy Obryte. Osobówka oraz maszyna rolnicza wpadły do przydrożnego rowu. Przyczepa, którą były przewożone zwierzęta wywróciła się, a świnie uciekły i rozbiegły się.

Aby uniknąć ryzyka kolejnego wypadku i mając na uwadze bezpieczeństwo zwierząt drogę zablokowano, a innych kierowców skierowano na objazdy.  

- Pamiętajmy, nadmierna prędkość, brawura, brak ostrożności czy nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu, to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków na drogach. Dodatkowo zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę – apeluje Mazowiecka Policja.

Oprac. dkol na podst. mazowiecka.policja.gov.pl/

Fot. mazowiecka.policja.gov.pl/

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 21:29