Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia w centrali nasiennej. Pracownik przysypany zbożem

Obrazek

Jak podaje Podkarpacka Policja 27 stycznia br. na terenie centrali nasiennej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. 

Dorota Kolasińska29 stycznia 2022, 10:19
Trwają procedury wyjaśniające zdarzenie, do którego doszło na terenie Centrali Nasiennej w Oleszycach, w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim. 

27 stycznia około godz. 9 dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał informację o wypadku. Z przekazanych informacji osób zgłaszających wynikało, że mężczyzna został przysypany przez znajdujące się w silosie ziarno kukurydzy. 


Pracownik centrali prowadził czynności mające na celu naprawę silosa, w którym przechowywana była kukurydza. Prowadząc te prace, znajdował się wewnątrz zbiornika. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy ziarna kukurydzy osunęły się i przysypały 41-letniego mężczyznę, mieszkańca Oleszyc.

Obecni na miejscu pracownicy centrali, chcąc uratować mężczyznę wycięli na dole silosu z kukurydzą otwór, aby wydobyć z niego mężczyznę. Niestety po tej akcji był już nieprzytomny. Mimo, podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. 

oprac. dkol na podst. Podkarpacka Policja 
fot. Podkarpacka Policja Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)