Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragedia w centrali nasiennej. Pracownik przysypany zbożem

Jak podaje Podkarpacka Policja 27 stycznia br. na terenie centrali nasiennej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. 

Dorota Kolasińska29 stycznia 2022, 09:19
Trwają procedury wyjaśniające zdarzenie, do którego doszło na terenie Centrali Nasiennej w Oleszycach, w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim. 

27 stycznia około godz. 9 dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał informację o wypadku. Z przekazanych informacji osób zgłaszających wynikało, że mężczyzna został przysypany przez znajdujące się w silosie ziarno kukurydzy. 


Pracownik centrali prowadził czynności mające na celu naprawę silosa, w którym przechowywana była kukurydza. Prowadząc te prace, znajdował się wewnątrz zbiornika. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy ziarna kukurydzy osunęły się i przysypały 41-letniego mężczyznę, mieszkańca Oleszyc.

Obecni na miejscu pracownicy centrali, chcąc uratować mężczyznę wycięli na dole silosu z kukurydzą otwór, aby wydobyć z niego mężczyznę. Niestety po tej akcji był już nieprzytomny. Mimo, podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. 

oprac. dkol na podst. Podkarpacka Policja 
fot. Podkarpacka Policja 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ