Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Tragiczny weekend. Dwa śmiertelne przygniecenia rolników

Obrazek

Sobota 8. października przyniosał dwie tragedie z udziałem rolników. W Narzymiu (warmińsko-mazurskie) śmierć poniósł 46-letni traktorzysta. W miejscowości Brzeźno Stare (wielkopolskie) inny rolnik nie przeżył przygnieciony przez opryskiwacz.

Karol Pomeranek10 października 2022, 13:43

Narzym: Traktor śmiertelnie przygniótł rolnika 

Na drodze w położonej w powiecie działdowskim miejscowości Narzym doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z dwoma samochodami osobowymi. 

Jak relacjonuje portal klikdzialdowo.pl, w wyniku zderzenia przewrócił się traktor. Niestety tak, że przygniótł kierowcę. Przybyli na miejsce ratownicy próbowali ratować poszkodowanego przy pomocy poduszek wysokociśnieniowych, a po wyciągnięciu kierowcy podjęli akcję reanimacyjną. Niestety, zakończyła się ona niepowodzeniem z uwagi na zbyt rozległe obrażenia ciała u 46-letniego traktorzysty. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli obrażeń.

Brzeźno Stare: zgon rolnika pod opryskiwaczem

Niemal w tym samym czasie (również w sobotę) doszło do kolejnej tragedii. W miejscowości Brzeźno Stare pod Wągrowcem miejscowego rolnika przygniótł opryskiwacz

Jak podaje ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu, po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej strażacy zlokalizowali nieprzytomnego mężczyznę przygniecionego tylną konstrukcją opryskiwacza.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca działań oraz stwierdzeniu braku funkcji życiowych u przygniecionego mężczyzny natychmiast podjęli decyzję o użyciu narzędzi hydraulicznych w celu uwolnienia mężczyzny spod maszyny. Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął poszkodowanego. Załoga PRM stwierdziła zgon mężczyzny – dodaje.

Fot.: asp. Piotr Słoma, JRG Wągrowiec


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)