StoryEditor

Wjechała Hyundaiem w bronę – tragedia na Pomorzu

W ostatnich dniach doszło do dwóch wypadków z udziałem ciągnika rolniczego – jeden z nich był śmiertelny. Na Pomorzu i Lubelszczyźnie drogi były zablokowane.
14.04.2022., 10:04h

Na drodze wojewódzkiej nr 213 pomiędzy Klęcinkiem i Rumskiem w woj. pomorskim doszło do tragicznego wypadku.

­- Dzisiaj około godziny 7.50 na drodze wojewódzkiej nr 213, pomiędzy miejscowościami Klęcinko i Rumsko doszło do wypadku drogowego. Na miejsce pojechali policjanci ze słupskiej drogówki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do zderzenia ciągniętej przez ciągnik rolniczy brony talerzowej z jadącym z przeciwka pojazdem marki Hyundai. 68-letni kierowca ciągnika był trzeźwy. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 56-letnia kierująca samochodem osobowym – informowała Słupska Policja 12 kwietnia. Na miejscu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali pod nadzorem prokuratora, aby zabezpieczyć ślady, wykonać oględziny i przesłuchanie świadków. Na podstawie zebranego materiału dowodowego będą ustalać dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Droga była zablokowana, a ruchem kierowała Policja wskazując objazdy.

Motocyklista zderzył się z ciągnikiem

Do groźnego wypadku doszło również 12 kwietnia na drodze powiatu biłgorajskiego w miejscowości Hamernia na Lubelszczyźnie, o którym policja została powiadomiona koło 17 30.

Z ustaleń Policji wynika, że 50-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierując motocyklem na prostym odcinku drogi wyprzedzał ciągnik rolniczy, jednak w tym samym czasie, 58-letni kierowca rozpoczął manewr skręcania w lewo chcąc zjechać z drogi na swoje pole.

- Niestety doszło do zderzenia w wyniku czego motocyklista w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości traktorzysty, mężczyzna był trzeźwy. W czynnościach ratowniczych uczestniczyli strażacy i pogotowie ratunkowe. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia – podaje Biłgorajska Policja i zaznacza, że wraz z słoneczną pogodą na drogach pojawia się coraz więcej motocykli.

- Apelujemy do wszystkich kierowców samochodów jak również fanów „dwóch kółek” o rozwagę, bezpieczną jazdę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń – podkreśla Policja.

Dorota Kolasińska na podst. bilgoraj.policja.gov.pl/slupsk.policja.gov.pl/

Fot. slupsk.policja.gov.pl

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:32