StoryEditor

Rolnicy wysyłają SOS - protesty będą trwać do skutku!

Rozpoczął sie kolejny tydzień rolniczych protestów w Polsce. Rolnicy zapowiadają, że będą one trwać aż do skutku. Mimo zapowiedzi cześciowych ustepstw ze strony Komisji Europejskiej na szczeblu unijnym i zapowiedzi podjęcia działań ze strony premiera Donalda Tuska na szczeblu krajowym, rolnicy nie zamierzają zawieszać protestów. "Zielony Ład musi trafić do kosza, a import z Ukrainy musi być zatrzymany" - takie 2 żelazne warunki powtarzają gospodarze w całej Polsce.
04.03.2024., 10:02h

Protest rolników w Warszawie

Premier Donald Tusk w minioną środę zorganizował Szczyt Rolniczy w Warszawie, na który weszło 32 przedstawicieli rolniczych liderów z całej Polski. Szef rządu obiecał rolnikom podjęcie konkretnych decyzji i działań oraz poprosił o kilka dni czasu na nie i zapowiedział kolejne spotkanie po kilku dnia. Dziś już wiadomo, że to spotkanie raczej odbędzie się w drugiej połowie tego tygodnia. A to oznacza, że środowy strajk rolników w stolicy odbędzie się raczej przed nim.

Tym razem organizatorem protestu w Warszawie jest NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, ale przyłączają się do niego wszyscy liderzy oddolnych protestów w całym kraju. Protest jest zgłoszony na 150 tys. osób, ponieważ ma w nim wziąć udział także NSZZ Solidarność Pracownicza. Tym razem do stolicy wjadą także traktory. Rolników popierają także m. in. myśliwi, leśnicy i pszczelarze.

image

Rolnicy znów przyjadą do Warszawy. Tym razem traktorami!

Rolnicy wysyłają SOS - są zdeterminowani do działania

Nadal trwają protesty rolnicze na granicy z Ukrainą oraz na krajowych drogach S3, S5 czy S8. Są także lokalne blokady rond czy dróg wojewódzkich. Rolnicy z woj. kujawsko-pomorskiego wpadli także na pomysł innej formy protestu. Kilkadziesiąt traktorów zebrało się w jednym miejscu wieczorem i ustawiło się tworząc owal z napisem SOS widzianym z drona.

To forma zwrócenia uwagi opinii publicznej oraz władz krajowych i unijnych, że sytuacja w rolnictwie jest tragiczna i trzeba jak najszybciej podjąć szerokie działania w celu jego ratowania.

image

Niskie ceny zbóż, import z Ukrainy i polityków zapasy z rynkami. Czekał(a) na Urbana, czyli rynkowy last minute, odc. 1 [PODCAST]

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 03:14